Cóż za przemiana Andy'ego Ruiza! "Miałem za duże piersi"

Dziennikarz stacji radiowej "talkSPORT", Michael Benson, opublikował na Twitterze zdjęcie obecnej sylwetki Andy'ego Ruiza Jr. Amerykański pięściarz waży obecnie niewiele ponad 116 kg - to o 12 kg mniej, w porównaniu do jego ostatniej walki.

Andy Ruiz Jr (33-2) po raz ostatni walczył w zawodowym ringu w grudniu 2019 roku z Anthonym Joshuą (24-1). Amerykanin po dwunastu rundach przegrał decyzją jednogłośną ze swoim rywalem, przez co stracił pasy federacji WBO, WBA, IBO oraz IBF. Pół roku wcześniej Ruiz sprawił niespodziankę, pokonując Brytyjczyka przez techniczny nokaut w siódmej rundzie, ważąc ponad 128 kg.

Zobacz wideo Świat długo czekał na ich walkę. "Obaj będą chcieli zapisać się w historii"

Andy Ruiz znacznie poprawił sylwetkę. Waży 12 kg mniej w porównaniu do ostatniej walki z Anthonym Joshuą

1 maja Andy Ruiz Jr wróci do zawodowego ringu i w Kalifornii zmierzy się z Chrisem Arreolą (38-6-1). Dziennikarz brytyjskiego radia "talkSPORT", Michael Benson, opublikował na Twitterze sklejkę z porównaniem obecnej sylwetki pięściarza do tej z grudnia 2019 roku. - Andy Ruiz Jr powiedział dziennikarzom, że obecnie waży 116 kg, dwa tygodnie przed jego walką przeciwko Chrisowi Arreoli. W pierwszej walce z Joshuą walczył 121 kg, a w rewanżu był o siedem kilogramów cięższy – napisał.

Andy Ruiz Jr opowiedział o swojej przemianie w wywiadzie z "Fight Hub TV". – W sumie to zawsze miałem nadwagę, ale teraz normalnie chudłem i czyniłem to we właściwy sposób: głównie poprzez prawidłowe odżywianie, a nie tylko chodzenie do sauny i głodzenie się. Teraz jem normalnie i czuję się świetnie. Mogę teraz robić lepsze rzeczy, których wcześniej nie mogłem ze względu na mój bebech, miałem za duże piersi, które nie pozwalały mi zadawać właściwych ciosów. Ale teraz jestem bardziej zmotywowany, bardziej oddany tej dyscyplinie – powiedział.

Ruiz miał się zmierzyć z Arreolą w 2020 roku na gali Premier Boxing Champions, ale została ona odwołana ze względu na epidemię koronawirusa. W 2019 roku Arreola mierzył się z Adamem Kownackim i przegrał na punkty.

Więcej o: