Dramatyczne sceny w Kielcach. 19-letni bokser walczy o życie po walce podczas MMŚ

Bokser z Jordanii, Rashed Al Swaisat, trafił do szpitala po walce z Estończykiem Antonem Winogradowem na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kielcach. Młody bokser przeszedł operację mózgu.

Obaj pięściarze zmierzyli się w kategorii do 81 kilogramów. Lepszy był Estończyk, który wygrywał z rywalem na punkty po dwóch rundach. W trzeciej partii Jordańczyk upadł, chociaż nie jest pewne, czy wydarzyło się to na skutek ciosu przeciwnika. Walka została zakończona, a przy nieprzytomnym bokserze pojawiły się służby medyczne.

Zobacz wideo W Kielcach wystartowały Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie. "Walczą o swoje marzenia"

Al Swaisat został przetransportowany do szpitala. Radio Kielce poinformowało, że zapadła tam decyzja o przeprowadzeniu operacji mózgu. Aktualnie 19-letni bokser znajduje się na oddziale intensywnej terapii.

World Press Photo 2021. Polak i dwie Polki wśród nagrodzonychJakobsen wrócił do kolarstwa po 250 dniach z twarzą pełną blizn, bez 10 zębów. Rywalowi nie wybaczył

Jordański bokser operowany po walce w Polsce. Miał krwiaka

- Z informacji przekazanych przez lekarza wynika, że miał krwiaka. Konieczna była operacja, która natychmiast została przeprowadzona. Kontuzja nie była jednak najprawdopodobniej efektem walki z Estończykiem Antonem Vinogradovem. W grę wchodzi jakiś stary uraz – powiedział w rozmowie z Radiem Kielce prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek.    

Młodzieżowe mistrzostwa świata w boksie rozpoczęły się 13 kwietnia i potrwają do 24 kwietnia. Odbywają się w kieleckiej Hali Legionów. W zawodach bierze udział ponad 600 zawodników i zawodniczek z 67 krajów na świecie. Polska po raz pierwszy w historii jest gospodarzem bokserskiej imprezy tej rangi.

Została ostatnia formalność! Kibice protestują przeciwko Została ostatnia formalność! Kibice protestują przeciwko "wykrwawianiu" ich w nowej formule Ligi Mistrzów