Oficjalnie: Artur Szpilka poznał rywala i stanął z nim oko w oko [WIDEO]

To już pewne! Artur Szpilka (24-4) zawalczy z niepokonanym Łukaszem Różańskim (13-0). Stawką majowego pojedynku będzie pas WBC International w nowej kategorii wagowej bridger (101,6 kg).

W ciągu ostatnich dwóch lat Artur Szpilka stoczył trzy walki. Najpierw podbój wagi ciężkiej wybił mu z głowy Dereck Chisora, brutalnie go nokautując. W październiku 2019 roku Szpilka wrócił na ring i z łatwością pokonał włoskiego buma Fabio Tuiacha. Ostatni raz w ringu 30-latek był widziany w marcu 2020 r., gdy na punkty pokonał Siergieja Radczenkę, choć werdykt sędziowski był kwestionowany Szpilka to wciąż głośne medialnie nazwisko, więc wielu marzy, aby się wybić na jego plecach. Jednym z takich zawodników jest niepokonany Łukasz Różański. Po długich negocjacjach kontrakt na walkę został podpisany.

Zobacz wideo Tak nie wolno morsować! Artur Szpilka dał zły przykład

Pojedynek zaplanowany jest na ósmego maja, a walka będzie dostępna po wykupieniu PPV (cena ma się zacząć od 17,99 zł, a w dniu walki 24,99 zł).Stawką walki jest pas WBC International w nowej kategorii wagowej bridger (101,6 kg). To oznacza, że niemal na pewno wygrany polsko-polskiej wojny stanie do walki o pas mistrza świata.

Łukasz Różański (z lewej) i Marian Basiak (z prawej) po walce o mistrzostwo Polski przeciwko Izu Ugonohowi. Kolejnym rywalem Różańskiego będzie Artur Szpilka. Pięściarze zawalczą 22 maja w Rzeszowie
Różański spełnił wymagania Szpilki. "O wynik się nie martwię. Tyle było szumu"

W sobotę Różański i Szpilka stanęli oko w oko. 

- Nie takie straszonka w życiu przeżyłem. Nie w takich filmach się grało (śmiech). Ja skupiam się na sporcie, ale jeśli będzie sytuacja, w której będę się musiał odgryźć lub zareagować, to to zrobię. Nawet się nie będę hamował. Przy takich zaczepkach jest przecież ryzyko, że mógłbym skontrować. Nie ma złej krwi między nami, ale też nie będziemy się bratać. My wyjdziemy na ring i będziemy się bić, a nie klepać po plecach - mówił Różański po spotkaniu ze Szpilką, cytowany przez Rafała Mandesa z "Super Expressu".

Mike Tyson odgryza ucho Evandera HolyfieldaNagły zwrot ws. walki Tysona z Holyfieldem. "Chcę, aby wszyscy wiedzieli"