Adam Kownacki zdradził, kiedy wróci na ring. "To ostatni moment"

- Mam nadzieję, że latem dojdzie do rewanżu z Robertem Heleniusem. Cały czas kontroluję wagę i nie przekraczam 120 kilogramów. Trzymam rękę na pulsie. Mam już 32 lata i to ostatni moment najlepszego okresu mojej kariery - mówi serwisowi bokser.org Adam Kownacki (20-1, 15 KO).

Adam Kownacki czeka na potwierdzenie daty drugiej potyczki z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO), z którym przegrał w marcu zeszłego roku, notując pierwszą porażkę w karierze. - Trenuję już tak naprawdę od kilku miesięcy. Chciałbym w końcu się dowiedzieć kiedy walczę, to nie jest łatwa sytuacja. Covid dużo rzeczy pokrzyżował, ale robię co mogę i cały czas pozostaję w treningu. Tylko nad tym mogę mieć kontrolę. Ostatnio przez trzy tygodnie pracowałem w górach, gdzie mogłem się skupić tylko na ciężkiej pracy. Przed pojedynkiem ze Szpilką miałem podobny obóz w Szklarskiej Porębie. Naprawdę czuć różnicę, jeśli zawodnik może się skupić tylko na swojej robocie i treningach - powiedział - "Babyface".

Zobacz wideo Świat długo czekał na ich walkę. "Obaj będą chcieli zapisać się w historii"

- Teraz na sparingach skupiam się bardzo na tym, by więcej ruszać głową i balansować. Generalnie pracuję nad defensywą. Coraz mniej powracam do przeszłości, wciąż jednak we mnie siedzi tamta porażka. Dopóki nie dojdzie do rewanżu, chyba zawsze będę to miał gdzieś z tyłu głowy. Czuję, że zawiodłem kibiców, no i boli ta porażka. W boksie jeden cios wszystko może zmienić. Tak właśnie było. Helenius czysto mnie trafił, a ja zamiast odpocząć i dojść do siebie, ruszyłem na niego niepotrzebnie, żeby mu czymś odpowiedzieć. Taki jest mój charakter i za wszelką cenę chciałem pokazać, że nic się nie stało i mogę z nim iść na bitkę. Nauka na przyszłość, że jeśli cię ktoś dobrze trafi, to trzeba zrobić krok w tył i trochę się zregenerować. Bardzo zależy mi na tym rewanżu, bo jeśli nie dam rady pokonać Heleniusa, to jak mam startować do Fury'ego, Joshuy, Ruiza czy Wildera? Chcę mierzyć się z najlepszymi, jednak najpierw muszę pokonać Heleniusa. A jeśli nie dam rady, to trzeba chyba poszukać w życiu innego zajęcia - stwierdził Kownacki.

Mike Tyson.Mike Tyson odrzucił ofertę wartą 25 mln dolarów. "Zmarnowaliśmy czas"

Kownacki - Helenius II. Kiedy może się odbyć rewanż?

- Powoli otwiera się Nowy Jork. Coś czytałem, że od kwietnia będzie już prawdopodobnie wpuszczanych 20 procent kibiców. Dlatego mam nadzieję, że w lecie w końcu dojdzie do tego rewanżu. Cały czas kontroluję wagę i nie przekraczam 120 kilogramów. Trzymam rękę na pulsie. Mam już 32 lata i to ostatni moment tego najlepszego okresu mojej kariery. To już nie te czasy, gdy mogłem stać "na bramce" do trzeciej w nocy, wrócić na krótki sen i pójść na ostry sparing. Skupiam się więc na sobie i na ostatnim etapie poważnej kariery! - deklaruje Kownacki.

Krzysztof GłowackiKrzysztof Głowacki odpowiedział na słowa Zbigniewa Bońka, który zarzucił bokserowi "wyjazd po kasę"

Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.