Druzgocące komentarze po porażce Głowackiego. "To był wyjazd po kasę"

Krzysztof Głowacki przegrał z Lawrencem Okolie przez techniczny nokaut w szóstej rundzie walkę o tytuł mistrza świata federacji WBO w kategorii junior ciężkiej. Komentarze po walce były gorzkie. "To był wyjazd po kasę" - napisał prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Przez całą walkę nie było wątpliwości, że nie mogła ona się zakończyć innym rozstrzygnięciem niż zwycięstwo Lawrence'a Okolie. Brytyjczyk w pełni dominował w ringu i zakończył ją przez nokaut w szóstej rundzie. Po jej trzydziestu sekundach Okolie trafił Polaka czysto prawym hakiem na szczękę. Co prawda Głowacki zdołał powstać, to jednak był wciąż zamroczony i sędzia zatrzymał potyczkę.

Zobacz wideo "Nieprawdopodobna historia. W polskim boksie nie pamiętam takiego powrotu z desek"

"Koncert Okolie"

Polscy komentatorzy byli rozczarowani postawą Krzysztofa Głowackiego i nie mieli złudzeń, że Polak w ringu był bezradny. - Potwierdziły się niestety wszystkie obawy... Ringowa rdza nie pomogła, ale Okolie to po prostu młody zawodnik na fali, który zanotował potężny progres pod okiem McGuigana. Siła zrobiła dziś różnicę - napisał Kacper Bartosiak z TVP Sport i Bokser.org. - Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził... - dodał.

- Koncert Okolie. Siła, lewy prosty, oko i odpalona bomba, która zakończyła walkę. Główka niestety niewiele miał do powiedzenia w ringu. Bez argumentów. Przykro - pisał komentator TVP Sport Sebastian Szczęsny. Wtórował mu Piotr Jagiełło. - Konsekwencja, kontrola od pierwszej sekundy i ruchliwość - Okolie. Krzysiek dzisiaj bez ognia, z biernością wykluczającą nawiązanie walki i faulami. Przykro strasznie... - napisał.

- Ciosy z prawej Okolie na korpus Krzyska. Dużo wchodzi, z każdą rundą będą bardziej bolały. Jeszcze nie, ale już niedługo Główka będzie musiał pójść na całość.....nie zdążyłem tego dopisać. I po walce, bez walki - napisał znany dziennikarz bokserski, Przemek Gancarczyk. 

Najdalej w swojej opinii poszedł jednak... Zbigniew Boniek, prezes PZPN, który zarzucił Głowackiemu, że był to dla niego jedynie "wyjazd po kasę". 

"Świetni plan Okolie", "zdominował walkę"

Zagraniczni eksperci byli z kolei pod wrażeniem występu Lawrence'a Okolie. - Bum i koniec. Lawrence Okolie boksował w sposób bardzo zdyscyplinowany przeciwko rywalowi, który zawsze był o tempo spóźniony. Jego decydujący cios był idealnym przykładem świetnej kontroli dystansu - pisał Oliver McManus z "Boxing Insider".

- Okolie wyglądał dziś naprawdę dobrze, zdominował Głowackiego i wygrał pięknym ciosem na szczękę. (...) Znakomity plan na walkę Shane'a McGuigana - napisano na profilu "BXNG Daily", zwracając uwagę na dobrą pracę trenera Brytyjczyka. 

- Naprawdę imponujący i dojrzały występ Okolie. To pierwszy pięściarz prowadzony przez Anthony'ego Joshuę z tytułem mistrzowskim - dodawał Michael Benson z TALKSPORT.com.

Tak wyglądał decydujący cios Lawrence'a Okolie w walce z Krzysztofem Głowackim.

Dla 34-letniego Krzysztofa Głowackiego, byłego mistrza świata WBO kategorii junior ciężkiej, była to trzecia porażka w karierze, w której legitymuje się on bilansem 31-3. Lawrence Okolie jest z kolei niepokonany. Wygrał wszystkie 16 swoich walk, z czego 13 przez nokaut. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.