Krzysztof Głowacki przegrał przez nokaut z Lawrence'em Okolie

Niestety nie udała się wyprawa do Londynu. W walce o wakujący tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO Lawrence Okolie (16-0, 13 KO) pokonał przed czasem Krzysztofa Głowackiego (31-3, 19 KO).

- Balans, zwody - krzyczał od początku trener Fiodor Łapin. Krzysiek podchodził pod rywala prawą nogą, ten jednak, wykorzystując znakomite warunki fizyczne, trzymał go w bezpiecznej odległości, a w pierwszej rundzie trafił też mocną kontrą z prawej ręki. W drugiej rundzie Okolie ustawił Głowacki lewym prostym, polując prawym hakiem na korpus, bądź prawym podbródkiem. Na szczęście tylko ciosy na dół dochodziły celu. "Główka" starał się skrócić dystans, nie mógł jednak przedrzeć się mocnym, celnym uderzeniem.

Zobacz wideo "Nie uważam, że Głowacki jest na straconej pozycji. To jest walka 50/50"

W trzeciej odsłonie Brytyjczyk wciąż kontrolował walkę długim lewym prostym. Polak dwukrotnie zerwał tempo i przeszedł do półdystansu, Okolie jednak sprytnie sklinczował i zażegnał niebezpieczeństwo. Po przerwie Anglik strzelił mocnym prawym krzyżowym, poprawił prawym sierpowym i poszedł za ciosem, bo wydawało mu się, że zranił Krzyśka. Ten jednak wyrzucił lewy sierpowy z całym skrętem. Nie trafił, ale ostudził nieco zapał przeciwnika. Okolie w końcówce trafił jeszcze mocnym prawym na dół. Po dwunastu minutach wygrywał wyraźnie, jednak nie podłączył poważniej pięściarza z Wałcza.

Damian JanikowskiJanikowski znokautował Radcliffe'a. Zadał mnóstwo ciosów i zmusił sędziego do przerwania walki

Głowacki wyraźnie gorszy od Okoliego

W piątej rundzie Okolie trafiał lewym prostym, rozcinając naszemu rodakowi prawy łuk brwiowy. Głowacki nie dosięgał głowy, więc próbował celować na korpus. - Musisz go zmęczyć - mówił w narożniku trener Łapin.

"Moder jest rewelacyjny!" - dobry debiut Polaka w podstawowym składzie w Premier League

Niestety runda szósta była ostatnią. Po trzydziestu sekundach Okolie trafił czysto prawym hakiem na szczękę. Co prawda Głowacki powstał na osiem, był jednak wciąż zamroczony i sędzia zatrzymał potyczkę.

O boksie przeczytasz więcej na portalu Bokser.org.

Więcej o: