Walka Głowacki - Okolie o pas mistrza WBO w wadze junior ciężkiej. Gdzie i kiedy oglądać walkę? [TRANSMISJA]

Już w sobotę 20 marca na gali Matchroom Boxing w Londynie Krzysztof Głowacki (31-2-0, 19 KO) zmierzy się w walce o pas WBO w kategorii junior ciężkiej z Lawrencem Okolie (15-0-0, 12 KO). Gdzie i kiedy oglądać walkę Polaka? Transmisja TV, stream online.

Początkowo walka Głowackiego z Okoliem miała się odbyć w grudniu 2020 roku, ale musiała zostać przełożona z powodu pozytywnego testu na koronawirusa u Polaka. Rodaka zastąpił w walce Nikodem Jeżewski, który został pokonany przez Anglika już w drugiej rundzie pojedynku. Jeżewski był dwukrotnie liczony w pierwszej rundzie i po kolejnych "deskach" w drugim starciu sędzia przerwał walkę. Okolie zdobył wtedy pas mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej. 

Zobacz wideo "Nie uważam, że Głowacki jest na straconej pozycji. To jest walka 50/50"

Krzysztof Głowacki z szansą na mistrzostwo świata! Lawrence Okolie rywalem Polaka w walce wieczoru na Wembley. 

Krzysztof Głowacki będzie chciał odzyskać pas mistrza WBO w wadze junior ciężkiej. Polak był już w jego posiadaniu od 2015, kiedy to pokonał Marco Hucka. Stracił go jednak już rok później po porażce z Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem, który dziś walczy już w wadze ciężkiej. 34-latek ostatni raz był widziany w ringu w czerwcu 2019 roku. Przegrał wtedy w skandaliczych okolicznościach walkę półfinałową World Boxing Super Series z Łotyszem Mairisem Briedisem w Rydze. Przeciwnik Głowackiego kilkukrotnie faulował naszego pięściarza, ale sędzia nie zareagował. Ostatecznie Polak został znokautowany, ale po walce jego obóz oprotestował przebieg walki i wnosił o uznanie jej jako nieodbytej. Niestety zdało się to na nic, a Łotysz zwyciężył później w całym WBSS po pokonaniu w finale Yuniera Dorticosa. 

Dla Lawrence'a Okolie walka z Głowackim będzie pierwszą obroną pasa mistrzowskiego, w którego posiadanie wszedł po wygranej z Nikodemem Jeżewskim. Anglik jest mniej doświadczony od Polaka, ale przed walką zdaje się być faworytem i sam  jest pewny siebie. - Głowacki będzie wiedział, kiedy go uderzę. Odczuje moje ciosy. Fakt, że jestem od niego wyższy, nie będzie miał żadnego znaczenia. Liczyć się będzie wyłącznie plan na walkę i to, jak będziemy przyjmować ciosy - mówił po piątkowym ważeniu. Polak także nie wydaje się być specjalnie przestraszony i mówi, że liczy się tylko jego plan, który założył sobie na walkę - Nie interesuje mnie czy on będzie coś gadał, czy będzie się śmiał. Mam plan, który zakłada moją wygraną i to jest dla mnie najważniejsze. Ja będę normalny jak zawsze. Okolie gada głupoty w mediach społecznościowych, ja nie chcę tego robić - mówił Krzysztof Głowacki na łamach pogongu.pl.

Gala Matchroom Boxing na Wembley Stadium w Londynie - karta walk.

  • Ellie Scotney (1-0-0) vs. Mailys Gangloff (4-1-0),
  • Ramla Ali (1-0-0) vs. Bec Connolly (3-8-0),
  • Bradley Rea (9-0-0, 3 KO) vs. Lee Cutler (7-0-0, 4 KO),
  • Joe Cordina (11-0-0, 7 KO) vs. Faroukh Kourbanov (17-2-0, 3 KO),
  • Anthony Fowler (13-1-0, 10 KO) vs. Jorge Fortea (21-2-1, 7 KO),
  • Chris Billam Smith (11-1-0, 10 KO) vs. Vasil Dukar (7-0-1, 6 KO),
  • Lawrence Okolie (15-0-0, 12 KO) vs. Krzysztof Głowacki (31-2-0, 19 KO)

Gala Matchroom Boxing. Głowacki kontra Okolie. Gdzie i kiedy oglądać walkę Polaka? 

Gala boksu w Londynie rozpocznie się 20 marca 2021 roku o godzinie 20:00. Pojedynek Krzysztofa Głowackiego z Lawrencem Okolie odbędzie się około godziny 23:00 – w przypadku opóźnienia do walki powinno dojść między 23:00, a 23:30. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w serwisie DAZN. Kwota dostępu do walki wynosi 7,99 zł.

Więcej o: