Krzysztof Głowacki walczy z Lawrencem Okolie. Gdzie i kiedy oglądać ten pojedynek? [Stream]

Krzysztof Głowacki (31-2-0, 19 KO) stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego kategorii WBO w wadze junior ciężkiej. Jego rywal, Lawrence Okolie (15-0-0, 12 KO), jak dotąd nie przegrał żadnego pojedynku i jest uznawany za faworyta. Gdzie i kiedy obejrzeć walkę wieczoru z udziałem Polaka? Stream online.

Formalnie do pojedynku Głowacki – Okolie miało dojść już w grudniu zeszłego roku, jednak ze względu na pandemię koronawirusa i pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 Głowackiego, jego walkę przełożono. Rodaka w walce z Brytyjczykiem zastąpił Nikodem Jeżewski, który był dwukrotnie liczony w pierwszej rundzie i po wylądowaniu na deskach w drugiej rundzie przegrał z bardziej utytułowanym rywalem.

Zobacz wideo "Nie uważam, że Głowacki jest na straconej pozycji. To jest walka 50/50"

Gala boksu w Londynie. Lawrence Okolie jest bardzo pewny siebie przed walką z Głowackim

Dla Lawrence'a Okolie walka z Krzysztofem Głowackim będzie pierwszą, w której będzie bronił pasa mistrzowskiego kategorii WBO w wadze junior ciężkiej. Mimo większego doświadczenia polskiego zawodnika Okolie czuje się bardzo pewny siebie. – Głowacki będzie wiedział, kiedy go uderzę. Odczuje moje ciosy. Fakt, że jestem od niego wyższy, nie będzie miał żadnego znaczenia. Liczyć się będzie wyłącznie plan na walkę i to, jak będziemy przyjmować ciosy – mówił po piątkowym ważeniu.

Krzysztof Głowacki jak dotąd przegrał dwie walki na zawodowych ringach – z Ołeksandrem Usykiem w 2016 roku na Polsat Boxing Night oraz z Mairisem Briedisem w 2019 roku w półfinale turnieju World Boxing Super Series. Wtedy Łotysz nieczysto uderzył rywala łokciem i wygrał, wywołując wielkie kontrowersje. Ekspert TVP Sport, Kacper Bartosiak, w rozmowie z Antonim Partumem na Sport.pl podkreślał, że faworytem starcia Głowacki - Okolie jest ten drugi. – Okolie będzie miał blisko 20 cm przewagi zasięgu, więc trudno będzie się Głowackiemu boksowało – mówił.

Mimo tego, że Lawrence Okolie jest określany faworytem sobotniego starcia na gali w Londynie, Głowacki podchodzi do niego z optymizmem i liczy na odzyskanie pasa. W 2018 roku po pokonaniu Maksima Własowa Polak zdobył tymczasowy pas mistrza kategorii WBO w wadze junior ciężkiej. – Za każdym razem nastawiam się na najtrudniejszy pojedynek w karierze i nie ma znaczenia, czy boksuję o tytuł, czy też go bronię. Psychika odegra kluczową rolę, a ja pod tym względem jestem mocniejszy od Okolie – mówi 34-latek, cytowany przez "Interię".

Gala boksu w Londynie. Karta walk

  • Ellie Scotney (1-0-0) vs. Mailys Gangloff (4-1-0),
  • Ramla Ali (1-0-0) vs. Bec Connolly (3-8-0),
  • Bradley Rea (9-0-0, 3 KO) vs. Lee Cutler (7-0-0, 4 KO),
  • Joe Cordina (11-0-0, 7 KO) vs. Faroukh Kourbanov (17-2-0, 3 KO),
  • Anthony Fowler (13-1-0, 10 KO) vs. Jorge Fortea (21-2-1, 7 KO),
  • Chris Billam Smith (11-1-0, 10 KO) vs. Vasil Dukar (7-0-1, 6 KO),
  • Lawrence Okolie (15-0-0, 12 KO) vs. Krzysztof Głowacki (31-2-0, 19 KO).

Gdzie i kiedy oglądać pojedynek z udziałem Krzysztofa Głowackiego?

Gala boksu w Londynie rozpocznie się 20 marca 2021 roku o godzinie 20:00. Pojedynek Krzysztofa Głowackiego z Lawrencem Okolie odbędzie się około godziny 23:00 – w przypadku opóźnienia do walki powinno dojść między 23:00, a 23:30. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w serwisie DAZN. Kwota dostępu do walki wynosi 7,99 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.