Nagła śmierć Marvina Haglera. Legendarny pięściarz miał 66 lat

Nie żyje legendarny pięściarz Marvin Hagler. Zmarł nagle w sobotę w wieku 66 lat. Był niekwestionowanym mistrzem kategorii średniej w latach 1980-1987, kiedy obronił mistrzowski pas aż 12-krotnie.

Informację o śmierci byłego pięściarza potwierdziła żona, nie podano jednak jej przyczyny. - Niestety Marvelous Marvin zmarł dziś niespodziewanie w swoim domu w New Hampshire. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności w tym trudnym momencie - napisała Kay Hagler na profilu fanklubu boksera na Facebooku. 

Zobacz wideo "Diablo znał warszawskich bandziorów i nigdy się w nic nie wplątał"

Zmarł "Marvelous Marvin". Hagler był legendą boksu

Hagler walczył w wadze średniej od 1973 roku. Był jej mistrzem w latach 1980-1987. W trakcie swojej kariery stoczył 67 walk, spośród których wygrał aż 62. Dwie skończyły się remisem, a trzy porażkami Amerykanina

Artur SzpilkaArtur Szpilka nagle wypalił: Mnie to wku***. To przechodzi ludzkie pojęcie

Hagler przegrał tylko pięć walk, aż dwanaście razy bronił tytułu w wadze średniej

Tytuły WBC i WBA zdobył dzięki wygranej walce z Brytyjczykiem Alanem Minterem na Wembley w Londynie w 1980 roku. Później aż dwanaście razy bronił mistrzowskiego tytułu. Ostatni raz zawalczył ze słynnym Rayem Charlesem Leonardem, czyli "Sugar Rayem", który odebrał mu tytuł, a Hagler po tej porażce zakończył bokserską karierę. 

Tyson Fury (p.) i Anthony Joshua (l.)Promotor ujawnił nowe informacje ws. walki Joshuy z Furym. "Bitwa o Anglię warta 200 mln funtów"

Fani znali go także jako komentatora w grze "Fight Night"

Hagler nosił przydomek "Marvelous", był także członkiem bokserskiego międzynarodowego Hall Of Fame. Po zakończeniu kariery Hagler został aktorem i zagrał choćby w dwóch częściach filmu "Indio". Wystąpił także jako komentator w grze "Fight Night Round 3", dzięki czemu był dobrze znany przez fanów boksu w Wielkiej Brytanii

Tyson Fury (p.) i Anthony Joshua (l.)Szokujące wyznanie Fury'ego. "Piję 12 kufli piwa dziennie". Hitowa walka zagrożona?