Promotor ujawnił nowe informacje ws. walki Joshuy z Furym. "Bitwa o Anglię warta 200 mln funtów"

Promotor Eddie Hearn zdradził, że zaledwie kilka dni dzieli nas od potwierdzenia walki Anthony'ego Joshuy z Tysonem Furym. "Bitwa o Anglię o wartości 200 mln funtów ma się odbyć w lecie - w czerwcu albo lipcu" - poinformował "Daily Mail".

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że do brytyjskiego pojedynku wszech czasów w wadzie ciężkiej tak szybko nie będzie mogło dojść. Świadczył o tym wywiad Fury'ego, którego udzielił rodzimej telewizji "IFL TV". Wyznał w nim, że nie przygotowuje się do walki, tylko pije od ośmiu do dwunastu kufli piwa dziennie. - Nic nie jem, także kalorie dostarczam za pomocą alkoholu. Trenowałem i nie widziałem żadnych postępów, więc teraz jestem człowiekiem czasu wolnego - mówił Fury.

Zobacz wideo "Diablo znał warszawskich bandziorów i nigdy się w nic nie wplątał"

- Na razie temat walki nie jest dla mnie ważny. Póki nie ma oficjalnej daty i nie mam pieniędzy za nią, to jej nie ma. Nie powiem, że na pewno do niej dojdzie w czerwcu lub lipcu. Czy zawalczę z Joshuą za 10 minut? Nie. Czy do tej walki w końcu dojdzie? Tak. Czy myślę, że jest to nieuchronne? Nie – dodał mistrz wagi ciężkiej WBC.

Hearn o brytyjskiej walce wszech czasów w wadze ciężkiej między Joshuą a Furym. "Za kilka dni będzie to ogłoszone" 

Teraz nowe światło na całą sprawę rzucił promotor Eddie Hearn. – Jesteśmy bliscy przekazania wszystkim wspaniałych wiadomości. Wiem, że mówiłem o tym już dwa i pięć tygodni temu, ale za kilka dni będzie to ogłoszone - powiedział Hearn, cytowany przez "Daily Mail".

– Wszyscy ciężko pracowali nad tą umową i zajęło to miesiąc dłużej, niż chcielibyśmy. Kiedy wszyscy ją podpiszą, zostanie wszystko dopięte - dodał promotor. Angielski dziennik nazywa walkę "Bitwą o Anglię o wartości 200 mln funtów i ma się ona odbyć w lecie - w czerwcu albo lipcu".

– W zeszłym tygodniu Fury powiedział, że nigdy więcej nie będzie walczył z Deontayem Wilderem, a ostatnio przyznał, że może z nim stoczyć następny pojedynek, więc skupiamy się tylko na tym - kontynuował Hearn.

Zarówno Hearn, jak i promotor Bob Arum, twierdzą, że warunki pierwszej walki Anthony'ego Joshuy zostały uzgodnione. Teraz "prawie zakończone" jest również oczekiwanie na podpisanie umowy przez wszystkie strony. Negocjacje zdecydowanie posunęły się do przodu. – Zaczęliśmy je dwa tygodnie temu, więc obecnie są na zaawansowanym etapie - przekazał Hearn, który ujawnił także, że miejsce pojedynku na razie nie zostało jeszcze ustalone. Jego zdaniem obie strony mają nadzieję na zawarcie porozumienia w tej sprawie w ciągu najbliższych 28 dni.

– Chcę zobaczyć tę bezczelność z powrotem u Tysona. Każdy włożył wiele pracy w ten kontrakt. On nie znajdzie lepiej opłacanej walki bokserskiej. Nigdy więcej nie zarobi już takich pieniędzy, ale ostatecznie wszystko zależy od niego - mówił Hearn o Furym.

– W przypadku Anthony'ego Joshuy, on chce po prostu znokautować Fury'ego, aby zostać niekwestionowanym mistrzem. Joshua jest zdeterminowany, a u Tysona nie widziałem tej energii - zakończył Hearn.

Wcześniej w brytyjskiej prasie pojawiały się informacje, że walka między Furym a Joshuą mogłaby się odbyć 26 czerwca albo 3 lipca. - W miniony poniedziałek współpromotor Tysona Fury’ego, Frank Warren, poinformował, że wszystkie warunki walki mistrza świata WBC wagi ciężkiej z Anthonym Joshuą są ustalone. Do pojedynku dojdzie prawdopodobnie w Arabii Saudyjskiej. Promotor wspomniał, że najtrudniej było powstrzymać ludzi przed zdradzaniem szczegółów negocjacji. – Brakuje nam tylko podpisów na kontrakcie i ustalenia finalnej lokalizacji – mówił Warren. 

22 lutego 2020 roku Tyson Fury walczył po raz drugi z Deontayem Wilderem i zdobył pas mistrza WBC wagi ciężkiej, pokonując swojego przeciwnika w siódmej rundzie przez techniczny nokaut. Z kolei Anthony Joshua w grudniu zeszłego roku po nokaucie w dziewiątej rundzie wygrał z Bułgarem Kubratem Pulewem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.