Stawką walki Szpilka - Różański będzie pas w nowej kategorii. "Zapiszemy się w historii boksu"

- Jestem niemal pewny, że Szpilka będzie boksować z Różańskim. Staramy się trzymać daty 24 kwietnia, ale może będzie trzeba przesunąć ją o dwa tygodnie - mówi Andrzej Wasilewski, cytowany przez "Super Express".

W ciągu ostatnich dwóch lat Artur Szpilka stoczył trzy walki. Najpierw podbój wagi ciężkiej wybił mu z głowy Dereck Chisora, brutalnie go nokautując. W październiku 2019 roku Szpilka wrócił na ring i z łatwością pokonał włoskiego buma Fabio Tuiacha. Ostatni raz w ringu 30-latek był widziany w marcu 2020 r., gdy na punkty pokonał Siergieja Radczenkę, choć werdykt sędziowski był kwestionowany Szpilka to wciąż głośne medialnie nazwisko, więc wielu marzy, aby się wybić na jego plecach. Jednym z takich zawodników jest niepokonany Łukasz Różański, który od kilku tygodni namawia go na pojedynek. Ciągle jednak nie było oficjalnej daty. Teraz jednak promotor Andrzej Wasilewski zdradził szczegóły.

Zobacz wideo Gamrot analizuje walkę Błachowicza. „Szybkość będzie po stronie Israela, ale Janek ma więcej argumentów”

- Generalnie prawie doszliśmy do porozumienia. Jestem niemal pewny, że Szpilka będzie boksować z Różańskim. Staramy się trzymać daty 24 kwietnia, ale może będzie trzeba przesunąć ją o dwa tygodnie. Ale nie więcej (...) Federacja WBC zaakceptowała nasz pomysł, stawką walki będzie pas WBC International w nowej kategorii wagowej. To fajna rzecz. Zapiszemy się w historii boksu - powiedział Andrzej Wasilewski w rozmowie z Rafałem Mandesem z ''Super Expressu''. 

Wygrany powalczy o mistrzostwo świata

Wygrany tego starcia najprawdopodobniej stoczy walkę o pas mistrza świata WBC w kategorii do 102 kg. - Na pewno wejdę do ringu, aby wygrać. Ale nie lubię teoretyzować, bo dopiero walka wszystko zweryfikuje. Będę przygotowany na wszystkie rundy, ale chętnie skończyłbym go przed czasem. To idealny scenariusz - mówi Różański. 

Więcej o: