Totalna miazga w walce wieczoru! Pokaz siły Saula Alvareza. Teraz walka o trzy pasy

Saul Alvarez (55-1-2, 37 KO) zrobił co do niego należy, odbębnił obowiązkową obronę z Avnim Yildirimem (21-3, 12 KO), którego zastopował po trzech jednostronnych rundach, a teraz zapoluje na trzeci pas w limicie 76,2 kilograma. Oficjalnie ogłoszono jego walkę z Billym Joe Saundersem (30-0, 14 KO).

To musiało się tak skończyć. Świetnie dysponowany Saul Alvarez (55-1-2, 37 KO) pokonał przed czasem Avni Yildirima (21-3, 12 KO) i obronił tytuł mistrza świata wagi super średniej federacji WBC oraz WBA.

Zobacz wideo Kulisy ostatniej walki Marcina Najmana! Powiedział dość

Canelo od razu zaatakował hakami z obu rąk korpus pretendenta. Turek w pierwszej odsłonie ani razu nie zaryzykował, tylko szczelną gardą chronił żeber i głowy. Tuż po przerwie lider zestawień P4P zaatakował prawym i lewym podbródkiem. Minutę później trafił już czysto prawym podbródkowym. Potem kolejne haki lądowały na łokciach bądź tuż pod nimi. Yildirim musiał odczuwać te bomby, gdyż nie podejmował najmniejszego ryzyka.

Po minucie trzeciej rundy Canelo uderzył prawym sierpowym przez gardę, rywal zrobił krok w tył, a wtedy champion doskoczył akcją lewy-prawy krzyżowy i powalił Turka na deski. Ten powstał i pół trzeciej rundy zbierał lanie. Dotrwał do przerwy, lecz po nie wyszedł już do walki.

Walka o trzy pasy Canelo vs Saunders 8 maja!

- Czuję się szybki i naprawdę mocny. Walczę z każdym i zawsze mierzę się z najlepszymi. Nie chcę być porównywany do innych, tylko tworzyć swoją własną historię - powiedział Canelo po odprawieniu tureckiego challengera.

Pojedynek sławnego Meksykanina z Brytyjczykiem odbędzie się 8 maja. Alvarez wniesie do ringu pasy WBC i WBA, natomiast Saunders tytuł WBO.

- To już oficjalna informacja, 8 maja Canelo będzie kontynuował realizację marzeń o zunifikowaniu wszystkich tytułów kategorii super średniej mierząc się z Billym Joe Saundersem, niepokonanym w trzydziestu walkach mistrzem WBO. To będzie jedna z największych walk tego roku - podkręca atmosferę Eddie Hearn, promotor współpracujący z jednym i drugim pięściarzem.

Pojedynek unifikujący trzy pas odbędzie się albo na obiekcie Allegiant Stadium w Las Vegas, albo na AT&T Stadium w Arlington w stanie Teksas.

>> WIĘCEJ O BOKSIE PRZECZYTACIE NA PORTALU BOKSER.ORG <<

Więcej o: