Brodnicka wydała oświadczenie po wyroku sądu. Zwraca się bezpośrednio do Piątkowskiej

Ewa Brodnicka (19-1, 2 KO) wydała oświadczenie, w którym zwraca się bezpośrednio i przeprasza Ewę Piątkowską (15-1, 4 KO).

"Ja Ewa Brodnicka przepraszam Ewę Piątkowską za to, że w nocy z 24 na 25 czerwca 2017 roku w Gdańsku, w budynku hali Ergo Arena przy Placu Dwóch Miast 1, naruszyłam nietykalność cielesną Ewy Piątkowskiej w ten sposób, że uderzyłam ją zaciśniętą pięścią w twarz" -  pisze w oświadczeniu Brodnicka.

Zobacz wideo "Moim marzeniem jest zdobycie medalu dla Polski". Kulisy gali Suzuki Boxing Night 3

Jackiewicz ostro o zachowaniu Włodarczyka. Jackiewicz ostro o zachowaniu Włodarczyka. "Tylko w jednym punkcie jest idiotą"

Brodnicka vs. Piątkowska. Jaki był wyrok sądu?

Brodnicka za zaatakowanie Piątkowskiej została prawomocnie skazana. Wyrok sądu pierwszej instancji był następujący: cztery miesiące ograniczenia wolności oraz nakaz zamieszczenia przeprosin w największych portalach bokserskich i wypłacenia zadośćuczynienia. Zobowiązano ją również do zwrotu kosztów procesu. I choć Brodnicka wniosła apelację, to sąd drugiej instancji utrzymał moc wyroku.

Przypomnijmy, że Brodnicka to była mistrzyni świata kategorii super piórkowej, która pas federacji WBO skutecznie broniła aż pięć razy: w latach 2018-20. Wcześniej, bo w 2015 roku, starła się w ringu także z Piątkowską. Zwyciężyła na punkty, ruszając potem po tytuł mistrzyni Europy i właśnie mistrzyni świata. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Więcej o: