Jest wyrok sądu ws. Ewy Brodnickiej! Bardzo surowa kara utrzymana

Sąd Okręgowy w Warszawie uprawomocnił wyrok przeciwko Ewie Brodnickiej (19-1, 2 KO), która uderzyła w twarz Ewę Piątkowską (15-1, 4 KO), również byłą mistrzynię świata.

W czerwcu 2017 roku na gali w Ergo Arenia w Gdańsku Brodnicka miała uderzyć w twarz Piątkowską, a potem obie panie miały sprzeczną wersje zdarzenia, więc Piątkowska skierowała sprawę do sądu. Dowodami były nagrania monitoringu Ergo Areny. W piątek o ostatecznym rozstrzygnięciu sprawy poinformował Rafał Mandes z "Super Expressu".

Zobacz wideo "Gołowkin zbiera po głowie, że walczy z Kamilem Szeremetą. Walka jest krytykowana"

- Brodnicka została oskarżona o to, że działając w zamiarze bezpośrednim uderzyła Piątkowską zaciśniętą pięścią w twarz, przy czym czynu tego dopuściła się działając publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego - czytamy w "SE".

Brodnicka vs. Piątkowska. Jaki był wyrok sądu?

Wyrok sądu pierwszej instancji był następujący: cztery miesiące ograniczenia wolności oraz nakaz zamieszczenia przeprosin w największych portalach bokserskich i wypłacenia zadośćuczynienia. Brodnicką zobowiązano również do zwrotu kosztów procesu. I choć Brodnicka wniosła apelację, to sąd drugiej instancji utrzymał moc wyroku. 

W 2020 roku Brodnicka poniosła pierwszą porażkę w ringu. W 20. starciu w karierze (19-1) pokonała ją Mikaela Mayer. Z kolei rekord Piątkowskiej to 15 zwycięstw i jedna porażka z 2015 roku, właśnie z Brodnicką.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org.

Więcej o:
Copyright © Agora SA