Deontay Wilder wraca na ring! Ma się zmierzyć z byłym mistrzem świata

Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) wraca na ring, ale nie z Tysonem Furym. Były mistrz świata wagi ciężkiej ma się zmierzyć z Charlesem Martinem (28-2-1, 25 KO).

Starcie Deontaya Wildera i Charlesa Martina, dwóch byłych mistrzów świata wagi ciężkiej, byłoby dużym wydarzeniem. Martin w 2016 roku stracił pas IBF, natomiast Wilder był mistrzem WBC przez ponad pięć lat. Obaj muszą odpuścić swoje ambicje mistrzowskie w roku 2021, ponieważ Joshua i Fury niemal na pewno będą bić się między sobą. I to dwukrotnie. Martin i Wilder boksują na galach z cyklu PBC, więc dogadanie tej walki to tylko kwestie finansowe.

Zobacz wideo Świat czeka na walkę Joshua vs Fury. "Przy takich walkach to jest zawsze wielki biznes"

Taki pojedynek miałby odbyć się w marcu. W międzyczasie Shelly Finkel, współpracownik Wildera, ma działać od strony prawnej, próbując zmusić Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) do trzeciej walki. Mijają jednak miesiące, a Wilderowi w lutym minie rok bez walki, choć powinien pozostać aktywny.

Szpilka po nokaucie długo leżał, zajmowali się nim lekarze. Polak ppojrzał na chwilę na Kamilę, swoją dziewczynę, całą walkę przeżywała, płakała podrywała się na równe nogi, a po nokaucie przeskoczyła do ringuArtur Szpilka wykrzyczał "skopię tyłek Wilderowi". Poszedł na całość i poległ z potworną siłą Amerykanina

Fury jasno daje do zrozumienia, że po licznych oskarżeniach Wildera (od śmiesznych po najgłupsze) postanowił nie dawać mu więcej szansy na rewanż. Być może zostanie do tego zmuszony przez sąd, ale taka sprawa może długo się ciągnąć. W międzyczasie Wilder mógłby odprawić Martina, który notuje serię trzech zwycięstw. W zeszłym roku pokonując Geralda Washingtona awansował na drugie miejsce rankingu IBF.

- Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by doprowadzić do trylogii. Mieliśmy przecież taką umowę, ale nawet jeśli byśmy jej nie mieli, to przecież daliśmy życiową szansę Fury'emu. On na tych dwóch walkach zarobił więcej niż kiedykolwiek widział. Zapomnijmy w ogóle o kontrakcie, Fury powinien sam z siebie dać Deontayowi taki pojedynek. Ale jeśli nie uda się teraz doprowadzić do trzeciego starcia, Deontay przecież musi pozostać aktywny. To byłby najgorszy scenariusz, gdyby tylko siedział i czekał. Będziemy więc przygotowani, by mógł wrócić do ringu z kimś innym. Prowadzone są już rozmowy w sprawie ewentualnej walki z Martinem - potwierdza Finkel, doradca Wildera.

Charles Martin przegrał dwa starcia: z Adamem Kownackim i Anthonym Joshuą, zaś Wilder, oprócz 42 wygranych, zanotował remis i porażkę z Furym.

Łukasz Różański w walce z Izu Ugonohem. W tym pojedynku rzeszowianin zdobył pas mistrza PolskiNiepokonany Łukasz Różański rzuca wyzwanie Arturowi Szpilce. "Otworzą się drzwi do wielkiego świata"

Więcej o: