Oficjalnie: Głowacki zawalczy o mistrzostwo świata! Będzie mógł pomścić innego Polaka

Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) zachorował w grudniu na koronawirusa i nie mógł walczyć w z Lawrence'em Okoliem (15-0, 12 KO) o wakujący pas mistrza świata WBO wagi półciężkiej. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Brytyjczyk skrzyżuje rękawice z Głowackim już 20 marca!

Polscy pięściarze bezskutecznie próbują odebrać jakikolwiek pas mistrzowski już od 2016 roku, gdy Aleksandr Usyk wypunktował Krzysztofa Głowackiego (31-2). "Główka" ostatni raz w ringu był we wrześniu 2019 roku, gdy przegrał z Mairisem Briedisem. Łotysz wygraną zawdzięczał głównie chamskim faulom i sędziemu, który nie przerwał walki. Polak mógł odzyskać pas wagi półciężkiej, jednak tuż przed grudniową walką z Lawrencem Okolie zaraził się koronawirusem.

Taka jest prawda o polskim boksie. Brutalna weryfikacjaTaka jest prawda o polskim boksie. Brutalna weryfikacja

Zobacz wideo Wasilewski: Dla Głowackiego to 1,5 miliona dolarów różnicy w gaży

Wydawało się, że zastąpi go Michał Cieślak (20-1), jednak zrezygnował on ze starcia z Brytyjczykiem, bo zaledwie kilka dni wcześniej pokonał Taylora Mabikę. Miał za mało czasu na regenerację, a wie, że dobre oferty jeszcze przyjdą. To Cieślak był pierwszym Polakiem w tym roku, który mógł zostać mistrzem, ale Iiunga Junior Makabu poradził sobie z nim podczas gali w Kinszasie. Ostatecznie Głowackiego w walce z Okolie zastąpił Nikodem Jeżewski (19-1-1). Nie było to jednak godne zastępstwo, bo Polak dwukrotnie lądował na deskach już w pierwszej rundzie, a w drugiej, gdy upadł na matę trzeci raz, sędzia przerwał pojedynek. W 2021 r. Głowacki będzie mógł go pomścić i spełnić w końcu swoje marzenie o odzyskaniu mistrzowskiego pasa.

Grupa promotorska Matchroom opublikował kalendarz na nowy rok i oficjalnie oświadczyła, że w marcu Głowacki zmierzy się z Okolie.

Suzuki Boxing NightSuzuki Boxing Night IV - to będzie najgorętsze bokserskie starcie tej zimy!

Najważniejsze wydarzenia grupy Matchroom w 2021 roku:

  • 13 lutego: Josh Warrington (30-0, 0 7 KO) vs Mauricio Lara (21-2, 14 KO) o mistrzostwo świata IBF wagi piórkowej
  • 20 lutego: Josh Kelly (10-0-1, 6 KO) vs Dawid Awanesjan (26-3-1, 14 KO) o mistrzostwo Europy wagi półśredniej
  • 6 marca: rewanżowe starcie Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) z Dillianem Whyte'em (27-2, 18 KO) o tymczasowe mistrzostwo świata WBC wagi ciężkiej
  • 20 marca: Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) vs Lawrence Okolie (15-0, 12 KO) o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi cruiser
  • 10 kwietnia: Conor Benn (17-0, 11 KO) vs Samuel Vargas (31-6-2, 14 KO) o pas WBA Continental wagi półśredniej

Pięć miesięcy więzienia dla Pięć miesięcy więzienia dla "Diablo" Włodarczyka. Promotor zdradził jego plan

28-letni Brytyjczyk stoczył do tej pory 15 walk i wszystkie wygrał, z czego 12 przez nokaut

Więcej o: