Niepokonany Usyk wskazał potencjalnego rywala. "Wszędzie zapewniam fajerwerki"

- Oprócz Anthony'ego Joshui, chciałbym się zmierzyć z Deontayem Wilderem - mówi Ołeksandr Usyk na łamach "The Sun".

Do niedawna było trzech króli wagi ciężkiej: Deontay Wilder, Tyson Fury i Anthony Joshua. Teraz najlepszego pięściarza królewskiej dywizji można widzieć tylko wśród dwóch Brytyjczyków. W 2018 roku Wilder, po 40 zwycięstwach z rzędu, zremisował z Tysonem, a dwa lata później - po wygranych Dominikiem Breazeleam i Luisem Ortizem - znowu spotkał się z Furym, ale został zdeklasowany. Amerykanin wciąż jednak chce wrócić do mistrzowskiej rozgrywki. Takie ambicje ma także niepokonany Ołeksandr Usyk, były mistrz półciężkiej. Ukrainiec chętnie zmierzyłby się z Wilderem. Wygrany tego pojedynku mógłby w przyszłości zawalczyć ze zwycięzcą potencjalnego starcia Fury - Joshua.

Zobacz wideo Świat czeka na walkę Joshua vs Fury. "Przy takich walkach to jest zawsze wielki biznes"

Siergiej KowaliowRosyjski pięściarz znowu wpakował się w kłopoty. Podpadł wielkiemu koncernowi

- Nie obchodzi mnie, gdzie odbędzie się moja walka, bo wszędzie zapewniam fajerwerki. Gdyby to ode mnie zależało, to chciałbym się bić w Wielkiej Brytanii, tam są wspaniali kibice. Wolałbym tam zaboksować, nawet jeśli lepsze pieniądze oferowałby kraje na Bliskim Wschodzie - mówi Usyk na łamach "The Sun". I dodaje: - Oprócz Joshui, chciałbym się zmierzyć z Wilderem.

Kownacki - Helenius. Adam Kownacki (z lewej) w pierwszej walce z Robertem HeleniusemWielki rewanż Adama Kownackiego? Fińskie media są już pewne!

Usyk z łatwością pokonał Chisorę

W 2020 roku Usyk wypunktował Derecka Chisorę, solidnego pięściarza, który oddziela pierwszą ligę od tych, co do niej aspirują. Ukrainiec pokazał wielki kunszt techniczny, jednak pojawiają się wątpliwości, czy fizycznie dałby radę w starciu z gigantami wagi ciężkiej.

Taka jest prawda o polskim boksie. Brutalna weryfikacjaTaka jest prawda o polskim boksie. Brutalna weryfikacja

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Więcej o: