Joshua - Pulew i Wach - Fury. Gdzie i kiedy obejrzeć galę w Londynie? [Transmisja TV, stream online]

W sobotę odbędzie się gala boksu zawodowego w Londynie. W pojedynku wieczoru Anthony Joshua zmierzy się z Kubratem Pulewem. Wcześniej walkę w ringu stoczy m.in. Mariusz Wach, którego rywalem będzie Hughie Fury, kuzyn Tysona Fury'ego. Gdzie i od której oglądać galę na stadionie Wembley?

Joshua (23-1) wraca na ring po ponad rocznej przerwie, kiedy pokonał 7 grudnia 2019 roku na punkty Andy'ego Ruiza Jr. w Arabii Saudyjskiej i tym samym odzyskał mistrzowskie pasy federacji WBO, IBF, WBA i IBO w wadze ciężkiej, które stracił wcześniej w czerwcu zeszłego roku po sensacyjnej porażce z Meksykaninem. Tym razem przeciwnikiem Brytyjczyka będzie Kubrat Pulew. Pięściarz z Bułgarii (28-1) przegrał dotychczas zaledwie jedną walkę w karierze z Władimirem Kliczko w 2014 roku. 

Zobacz wideo Wybieramy Ikonę Futbolu 2020 - plebiscyt Sport.pl

Artur Szpilka może podbić nową kategorię wagową. Historyczny ranking Artur Szpilka może podbić nową kategorię wagową. Historyczny ranking

Pulew słynie ze skandali. W przeszłości wywołał ich kilka. Głośnym echem odbił się ten z 2019 roku, kiedy został zawieszony po zwycięskim pojedynku, gdy w trakcie wywiadu zaatakował dziennikarkę, całując ją w usta. Pulew jest w głośnym związku z bułgarską modelką i celebrytką, Andreą.

Przed walką Joshuy na ring wyjdą dwaj Polacy, Jeżewski i Wach

Na ringu w Londynie pojawią się również dwaj polscy pięściarze. Nikodem Jeżewski będzie walczył z Lawrencem Okolie (zastąpił zakażonego koronawirusem Krzysztofa Głowackiego), a Mariusz Wach zmierzy się z Hughiem Furym, który jest kuzynem Tysona Fury'ego. - Najpierw zniszczę go psychicznie, złamię jego serce do walki, a na końcu roz... - odgraża się Hughie Fury (24-3, 14 KO), młodszy kuzyn Tysona Fury'ego i były pretendent do pasa WBO wagi ciężkiej, przed sobotnią walką z Mariuszem Wachem (36-6, 19 KO).

Artur Szpilka Artur Szpilka zdradził, kiedy wróci na ring. Kibice czekali na tę wiadomość

Gdzie i kiedy gala boksu w Londynie? [Transmisja TV, stream online]

Galę na stadionie Wembley będzie mogło zobaczyć 1000 widzów ze względu na ograniczenia wywołanie pandemią koronawirusa. Początek gali o godzinie 19:00 polskiego czasu. Walka wieczoru Joshuy z Pulewem jest zaplanowana na około 23:30. Niestety gali nie będzie można obejrzeć w polskiej telewizji, tylko za pomocą PPV (pay-per-view) na nowej platformie streamingowej DAZN, która niedawno zaczęła również być dostępna na terenie naszej kraju. Aby obejrzeć galę, wystarczy wejść na stronę dazn.com i wykupić miesięczny abonament (7,99 zł) po zarejestrowaniu konta. Można to wykonać za pomocą podania numeru karty kredytowej, za pomocą PayPal lub poprzez kod otrzymany z karty podarunkowej DAZN.

Tak wygląda karta walk gali w Londynie:

Anthony Joshua (23-1) vs Kubrat Pulew (28-1)

Lawrence Okolie (14-0) vs Nikodem Jeżewski (19-0-1)

Hughie Fury (24-3) vs Mariusz Wach (36-6)

Martin Bakole (15-1) vs Sergey Kuzmin (15-1)

Kieron Conway (15-1-1) vs Macaulay McGowan (14-1-1)

Qais Ashfaq (8-1) vs Ashley Lane (14-9-2)

Więcej o: