Fury grozi Wachowi. "Zniszczę go psychicznie, a na końcu rozj..."

- Najpierw zniszczę go psychicznie, złamię jego serce do walki, a na końcu roz... - odgraża się Hughie Fury (24-3, 14 KO), młodszy kuzyn Tysona Fury'ego i były pretendent do pasa WBO wagi ciężkiej, przed sobotnią walką z Mariuszem Wachem (36-6, 19 KO).

Jeśli sobotnia walka będzie choćby w połowie tak ciekawa jak zapowiedzi, to Mariusz Wach z Hughie'em Furym dadzą w sobotę naprawdę dobre widowisko. - Hughie ma dziwny, niewygodny styl boksowania. Ciężko jest go trafić czymś czystym, ale walczyłem i sparowałem w przeszłości z jeszcze lepszymi rywalami niż on - stwierdził Wach.

Zobacz wideo Bezsensowny werdykt walki Tyson - Jones! Zwycięzca tylko jeden. "Sędzia się zdyskwalifikował"

Mieczysław Młynarski (w ciemnym stroju)Mecz, jakiego Polska nie widziała. Poszedł rozkaz: "Podawać do niego"

Rywal Wacha odgraża się przed walką

Polski pięściarz wypowiada się spokojnie. Show przed walką próbuje skraść Hughie, który o Wachu mówi tak: - Najpierw zniszczę go psychicznie, złamię jego serce do walki, a na końcu go roz... - odgraża się kuzyn Tysona Fury'ego. - Wciąż jestem młody, mam dopiero 26 lat i przyjdzie jeszcze taki dzień, gdy zostanę najlepszym zawodnikiem świata w wadze ciężkiej. Zobaczycie, że ten pojedynek nie potrwa na pełnym dystansie - dodaje były mistrz świata juniorów w boksie olimpijskim oraz pretendent do pasa WBO wagi ciężkiej.

Były rekordzista krytykował Kubackiego. Teraz uważa Polaków za faworytów MŚ w lotachByły rekordzista krytykował Kubackiego. Teraz uważa Polaków za faworytów MŚ w lotach

Nastroje nieco studzi Peter Fury, ojciec pięściarza. - Mariusz to duży facet i on nie przyjeżdża na walki tylko po to, aby dotrwać do końca, tylko żeby je wygrywać. Nie można lekceważyć jego rozmiarów [Wach ma 202 cm wzrostu]. Ma też dobry lewy prosty, więc Hughie będzie musiał rozgrywać ten pojedynek na najwyższym poziomie. Nie przywiązywałbym też większej wagi do wieku Wacha [w poniedziałek skończy 41 lat]. On jest w dobrej formie, a do tego mierzył się prawie z każdym z czołówki. To nie jakiś wybitny, ale bardzo solidny pięściarz. Z pewnością nie będzie to dla nas spacerek po parku - mówi ojciec Fury'ego.

Wach zmierzy się z Furym na gali Joshua - Pulew, która odbędzie się w sobotę w Londynie. Tego samego wieczoru o mistrzostwo świata z Lawrencem Okolie zawalczy też Nikodem Jeżewski, który zastąpił zakażonego koronawirusem Krzysztofa Głowackiego. Więcej na bokser.org.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: