Głowacki zmienił zdanie ws. koronawirusa. "Nic bardziej mylnego. To nie żarty"

Krzysztof Głowacki jest zakażony koronawirusem. Polski bokser ciężko przechodzi chorobę. - Nie ma żadnego spisku, to nie są żarty - zapewnia Głowacki.

12 grudnia Krzysztof Głowacki miał walczyć o mistrzostwo świata w Londynie z Lawrencem Okolie. Miał, ale musiał zmienić plany, bo jest zakażony koronawirusem. Jego miejsce zajął Nikodem Jeżewski, który dotarł już do Wielkiej Brytanii i powalczy o mistrzowski pas z Okolie.

Zobacz wideo Bezsensowny werdykt walki Tyson - Jones! Zwycięzca tylko jeden. "Sędzia się zdyskwalifikował"

Krzysztof Głowacki o walce z koronawirusem

Były mistrz świata wagi cruiser jest załamany, bo zmarnował właśnie wielkomiesięczne treningi. - Domyślacie się, że pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 był dla mnie sportową tragedią. Intensywne przygotowania, godziny treningów, mnóstwo wyrzeczeń zostało zaprzepaszczone. Test był powtórzony w laboratorium, była to tylko formalność, ponieważ nigdy nie czułem się tak źle jak teraz - napisał Głowacki na Facebooku.

Zbigniew BoniekZbigniew Boniek wytypował grupę dla Polski i wskazał cel w el. MŚ 2022

Głowacki przyznaje, że zlekceważył wirusa, ale nie powinno się tak postępować. - Wcześniej miałem wątpliwości, czy wirus istnieje, a nawet jeśli, to jestem młodym zdrowym mężczyzną i na pewno przejdę go bezobjawowo, nic bardziej mylnego. Totalny brak mocy, duszność, ból głowy, który nie mija, do tego zupełnie nie mam węchu - dodał.

34-latek zaapelował do kibiców o ostrożność. - Nie ma żadnego spisku, to nie są żarty. Uwierzcie, takiej walki nie odwołuje bez ogromnego powodu - zakończył polski pięściarz.

Polska - Czechy 0:1 na Stadionie Energa w Gdańsku. Piotr ZielińskiPiotr Zieliński wytypował grupę el. MŚ 2022 dla Polski. "Nigdy z nimi nie grałem"

Głowacki ostatnią walkę stoczył ponad rok temu. W czerwcu ubiegłego roku w Rydze przegrał w kontrowersyjnych okolicznościach z Mairisem Briedisem, który pozbawił go tytułu mistrza świata WBO. 

Kto powinien zostać Ikoną Futbolu 2020 w kategorii piłkarka?
Lucy Bronze (Olympique Lyon/Manchester City)
14%
Delphine Cascarino (Olympique Lyon)
12%
Pernille Harder (Wolfsburg/Chelsea)
36%
Vivianne Miedema (Arsenal)
17%
Wendie Renard (Olympique Lyon)
21%
Więcej o: