Zastępca Krzysztofa Głowackiego został wybrany. "Wszystko na wariata"

To już oficjalne. Nie Michał Cieślak, ale Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO) zastąpi Krzysztofa Głowackiego, by 12 grudnia na gali Eddiego Hearna w Londynie zawalczyć z Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO) o pas mistrza świata.

Nikodem Jeżewski, niepokonany pięściarz z Kościerzyny, wyleciał w niedzielę wieczorem do stolicy Wielkiej Brytanii i skomentował całą sytuację w mediach społecznościowych. - 2020 rok... Wszystko na wariata, wszystko pod prąd, ale jak jest szansa - biorą ją. Dziś wiem, że w sobotę zawalczę o mistrzostwo świata, po marzenia, po lepsze jutro - napisał na Twitterze 29-latek.

Zobacz wideo Bezsensowny werdykt walki Tyson - Jones! Zwycięzca tylko jeden. "Sędzia się zdyskwalifikował"

Wielki powrót Floyda Mayweathera do ringu! Zaskakujący rywalWielki powrót Floyda Mayweathera do ringu! Zaskakujący rywal

Słowa wsparcia za pośrednictwem Twittera przekazał promotor Krystian Każyszka. - Big Day! Brawo Nikodem, jesteś dorosłym facetem, całym sercem z Tobą. Wierzę, że pokażesz się z jak najlepszej strony i dasz z siebie wszystko. Pierwszy mój podpisany zawodnik walczy o marzenia i swoją przyszłość - skomentował szef grupy Rocky Boxing Promotion. 

 Nie żyje Henryk Kukier, były mistrz Europy, trzykrotny olimpijczyk. Miał 90 lat

Miał być Głowacki, a potem Cieślak, ale będzie Jeżewski

Pierwotnie rywalem Okoliego miał być Krzysztof Głowacki, jednak w czerwcu galę odwołano ze względu na obostrzenia związane z pandemią, zaś z grudniowej walki Polak wypadł przez pozytywny wynik na obecność COVID-19. Później wydawało się, że dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej zastąpi Michał Cieślak, ale - jak podaje portal bokser.org - pięściarz z Radomia ostatecznie nie przyjął oferty. Trudno się dziwić, bo w minioną sobotę Cieślak bił się z Taylorem Mabiką. Rywal nie był zbyt wymagający dla Polaka, ale gala w Londynie odbywa się już 12 grudnia, więc czasu na regeneracje było bardzo mało. Głównym wydarzeniem gali Eddiego Hearna będzie starcie pomiędzy Anthonym Joshuą a Kubratem Pulewem o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Na tej samej imprezie Mariusz Wach zmierzy się z Hughie Furym. 

Sobotnia gala to wielka szansa dla Jeżewskiego, który do tej pory stoczył 21 walk. Z czego wygrał 19 (w tym dziewięć przez nokaut), a raz zremisował z Andrzejem Witkowskim. Jeżewski mierzył się też z Cieślakiem w grudniu 2016 roku, ale walkę uznaną za nieodbytą, po tym jak u obu pięściarzy wykryto niedozwolone substancje i zawieszono ich za doping.

Tomasz Dudek nie żyjeNie żyje Tomasz Dudek, były piłkarz Polonii Warszawa. Miał 35 lat

Więcej o: