Nie żyje Henryk Kukier, były mistrz Europy, trzykrotny olimpijczyk. Miał 90 lat

W wieku 90 lat zmarł Henryk Kukier, były mistrz Europy w boksie, trzykrotny olimpijczyk. Był nazywany "maszynką do bicia".

Kukier sześć razy był mistrzem Polski. Występował w wadze muszej. Był jednym z ulubieńców słynnego trenera Feliksa Stamma. W czasie 14-letniej kariery wygrał aż 234 walki na 256 stoczonych. W barwach reprezentacji Polski zwyciężył w 25 pojedynkach, 10 przegrał. 

Zobacz wideo Bezsensowny werdykt walki Tyson - Jones! Zwycięzca tylko jeden. "Sędzia się zdyskwalifikował"

Byly piesciarz Mike Tyson. portretMike Tyson chce z nimi walczyć! Nie żartuje. Świat boksu nie dowierza

Henryk Kukier zmarł na koronawirusa

Największe sukcesy odnosił jako zawodnik Legii Warszawa w latach 1952-1957. Trzy razy startował na igrzyskach olimpijskich: w Helsinkach 1952, Melbourne 1956 i Rzymie 1960. Był mistrzem Europy w Warszawie w 1953 roku, a dwa lata później w Berlinie wywalczył brąz. W 1953 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi i osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

Walka Krzysztof Głowacki vs Mairis Briedis, Ryga 16.06.2019Krzysztof Głowacki bezczelnie oszukany w walce o mistrzostwo świata. Ale może być lepiej

Na sportowej emeryturze był trenerem m.in. Avii Świdnik i Lublinianki. Pracował także jako kierownik wyszkolenia Okręgowego Związku Bokserskiego w Lublinie. W ostatnich latach cierpiał na demencję w prywatnym ośrodku opieki i rehabilitacji pod Lublinem. - Były pięściarz zmarł na koronawirusa. - Jeszcze wczoraj stan taty się poprawił, a dziś rano otrzymaliśmy informację, że odszedł - mówi córka pana Henryka w rozmowie z portalem Onet Sport.

Więcej o: