Dramat Krzysztofa Głowackiego! Polak znów nie zawalczy o mistrzostwo świata

Co za pech! Grudniowa walka Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) z Lawrencem Okolie (14-0-, 11 KO) o pas WBO wagi junior ciężkiej została odwołana. Polak jest zakażony koronawirusem.

Krzysztof Głowacki i Lawrence Okolie mieli zaboksować 12 grudnia przed walką Anthony Joshua kontra Kubrat Pulew. Niestety, Polak wypadł z rozpiski, bo miał pozytywny wynik podczas testu na obecność COVID-19, informuje promotor Eddie Hearn.

Zobacz wideo Bezsensowny werdykt walki Tyson - Jones! Zwycięzca tylko jeden. "Sędzia się zdyskwalifikował"

- Byłem już na ostatniej prostej do walki. W ostatnich tygodniach szczególnie dmuchałem na zimne, byle tylko nigdzie się nie zarazić. Wszędzie chodziłem w maseczce, przestrzegałem wszystkich zasad sanitarnych i stało się. Chyba tylko ja mam takiego pecha. Bardzo żałuję, bo forma była znakomita. Mam tylko nadzieję, że zmierzę się z Okolie o pas w innym terminie - powiedział Głowacki w rozmowie z TVP Sport. Dziennikarz Mateusz Fudala dodaje także, że koronawirusem zakażony jest również Fiodor Czerkaszyn, Ukrainiec z polskim paszportem, który w piątek miał się zmierzyć z Javierem Francisco Macielem.

Dwaj emeryci pobili mistrzów wszech wag. Tyson i Roy Jones zarobili i dali zarobić Dwaj emeryci pobili mistrzów wszech wag. Tyson i Roy Jones zarobili i dali zarobić

Jak Głowacki, to pech

Początkowo starcie Głowackiego z Brytyjczykiem miało odbyć się 20 czerwca, jednak pandemia pokrzyżowała plany. W grudniu znowu to zrobiła. Kibicom jest bardzo żal Polaka, bo ostatni raz w ringu był widziany w 2019 roku, gdy w walce o mistrzostwo świata został uderzony nieprzepisowo w tył głowy przez Mairisa Breidisa, a sędzia tego nie zauważył. I choć cały pięściarski świat był oburzony tamtą sytuacją, to nikt werdyktu walki nie zmienił. To Breidis został mistrzem.

Kontrowersyjny gest Fury'ego. Obraził się na BBC? Kontrowersyjny gest Fury'ego. Obraził się na BBC? "To znaczy dla mnie więcej niż nagroda"

Więcej o: