Lennox Lewis jest gotowy do powrotu i wskazuje rywala. "Niedokończona sprawa"

- Jeśli jest taka możliwość, to mogę wrócić. Mówiono o tym, że Riddick Bowe wciąż chciałby ze mną walczyć, więc tam musi być jakaś niedokończona sprawa - mówi 55-letni Lennox Lewis,

Lennox Lewis w rozmowie z "BT Sport" został zapytany o możliwy powrót do ringu. - Jasne! To wygląda na niezłą zabawę - powiedział 55-letni pięściarz. Brytyjczyk dał do zrozumienia, że wiek to jedynie liczba i jest w stanie ponownie walczyć po odpowiednim przygotowaniu. Ewentualnym rywalem Lewisa ma być Riddick Bowe, z którym Brytyjczyk nigdy się nie spotkał w ringu.

Zobacz wideo Walka Tyson vs Roy Jones Jr ma sens? "Rozbawiła mnie sugestia, żeby nikogo nie nokautować"

- Jeśli jest taka możliwość, to mogę wrócić. Mówiono o tym, że Riddick Bowe wciąż chciałby ze mną walczyć, więc tam musi być jakaś niedokończona sprawa - cytuje Lennoxa Lewisa "Daily Mail". 

Roy Jones Jr. i Mike Tyson pozują po 'towarzyskiej' walce w Los AngelesTyson był na haju podczas walki z Royem Jonesem. "Taki jestem i taki umrę"

Lennox Lewis jak Mike Tyson? Możliwy powrót kolejnego pięściarza

- Przyjrzałem się historii i wiem, dlaczego bokserzy wracają do ringu. A większość z nich w końcu to robi. Wszystko przez to, że nie mają nic innego do roboty. Ludzie podchodzą do nich i mówią: "Hej, kiedy następna walka? Z kim będziesz walczyć?". Ale to niczego nie polepsza, wręcz stawia ich w złym świetle. Dlatego zawsze wolałem się trzymać od tego z daleka - wytłumaczył Lennox Lewis.

Były koszykarz NBA Nate Robinson został znokautowany przez Youtubera Jake'a PaulaMistrzowi wsadów z NBA zachciało się boksu. Skończyło się brutalnie. Żal patrzeć [WIDEO]

Lennox Lewis w swojej karierze mierzył się m.in. z Mikem Tysonem. W czerwcu 2002 r. odbyła się gala w Memphis, na której 55-letni Brytyjczyk bronił pasa mistrzowskiego. Znokautował Tysona w ósmej rundzie. W swojej karierze był także m.in. mistrzem olimpijskim w wadze superciężkiej o posiadaczem pasa mistrzowskiego WBC w wadze ciężkiej.

Ostatnią walkę stoczył w 2003 r., pokonując przez nokaut techniczny Władimira Kliczko