Nie ma wątpliwości, kto powinien wygrać walkę Tyson - Jones Jr. "Byłem lepszy"

54-letni Mike Tyson zmierzył się z 51-letnim Royem Jonesem Jr. Po ośmiu rundach pokazowej walki sędziowie ogłosili remis. "Bestia" nie była zadowolona z werdyktu.

Mike Tyson starał się wywierać presję i byl aktywniejszy od rywala, który głównie skupił się na defensywie. Ani Tyson, ani Roy Jones Junior nie byli liczeni, a walka bez nokdaunów, sprawiła, że część kibiców i ekspertów była zawiedziona. W nieoficjalnej punktacji WBC padł remis. Tyson nie zgadza się z werdyktem.

Zobacz wideo Walka Tyson vs Roy Jones Jr ma sens? "Rozbawiła mnie sugestia, żeby nikogo nie nokautować"

Tyson: Byłem lepszy

- Sądzę, że to ja wygrałem. Jestem zadowolony, bo wiem, że uderzałem dobrze, musiał czuć moje ciosy. Mógłbym walczyć dalej. Jestem szczęśliwy z tego, jak się pokazałem. Nie walczyłem 15 lat i zaprezentowałem się lepiej niż Roy. Teraz nie jestem gigantem, a początkującym bokserem - powiedział Tyson.

- To był remis. Czułem te ciosy w tułów, czułem je. Nie była to przyjemna rzecz. Możemy zrobić to jeszcze raz - dodał Roy Jones Jr.

 

Czy ta walka to początek nowego trendu?

- Boję się, że jeśli to wydarzenie dobrze się sprzeda, to zacznie się ściąganie emerytów i powstanie jakaś bokserska liga oldbojów. Do ringu chętnie wróciliby: James Toney (ur. 1968), Riddick Bowe (1967), Shannon Briggs (1971), a to są pięściarze, którzy są w takim wieku i przede wszystkim takim stanie, że nie powinni w ogóle boksować. No i nawet Evander Holyfield (1962) chciałby trylogii z Tysonem. Tylko po co to kończyć? Pamiętajmy - boks to nie szachy, tu ktoś odnieść poważne obrażenia. W 2019 roku w ringu ginęli młodzi ludzie. W walkach weteranów może dojść do tragedii. To są głowy, które już bardzo dużo przyjęły i nie powinny przyjąć ani jednego ciosu więcej - analizuje Kacper Bartosiak (Kanał Sportowy, TVP Sport).

WYNIKI GALI Tyson - Roy Jones Junior

  • Mike Tyson vs Roy Jones Junior - REMIS
  • Jake Paul pokonał Nate'a Robinsona przez nokaut, 2 runda
  • Badou Jack pokonał Blake'a McKernana jednogłośną decyzją sędziów (3 x 80-72)
  • Jamaine Ortiz pokonał Sulaimana Segawę przez nokaut, 7 runda
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.