Znamy datę walki Szeremety. Polski pięściarz zmierzy się o pas mistrzowski

Poznaliśmy datę i miejsce walki Kamila Szeremety. Polski pięściarz zmierzy się z mistrzem IBF wagi średniej Giennadijem Gołowkinem. Do walki o pas mistrzowski dojdzie 18 grudnia 2020 r.

Walkę Kamila Szeremety (21-0-0; 5KO) z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1; 35 KO) zapowiadano od jesieni 2019 r. Początkowo starcie miało odbyć się w pierwszym kwartale 2020 r., jednak pandemia koronawirusa opóźniła organizację gali. Ostatecznie pięściarze zmierzą się 18 grudnia w Seminole Hard Rock Hotel & Casino w Hollywood na Florydzie.

Zobacz wideo Ewa Brodnicka: Jeśli będą jeszcze strajki, to wyjdę na ulicę
Giennaduj Gołowkin zapisze się w historii 18 grudnia, stając po raz 21. w obronie tytułu mistrza świata w wadze średniej IBF; #BigDramaShow

- napisał w mediach społecznościowych Eddie Hearn, promotor bokserski

Kamil Szeremeta zawalczy o pas mistrzowski wagi średniej IBF. Wyczekiwana gala już 18 grudnia

Do walki między Szeremetą a Gołowkinem dojdzie dzięki porozumieniu osiągniętemu między promotorami Andrzejem Wasilewskim, a Eddiem Hearnem, którego Matchroom Boxing USA jest współorganizatorem gali. Dla polskiego pięściarza starcie z 38-letnim Kazachem będzie jednym z największych wyzwań w karierze. Szeremeta dotychczas trzykrotnie zdobywa mistrzostwo Europy.

Mike TysonMike Tyson stracił kilkadziesiąt kilogramów! "Co za metamorfoza, prawdziwy mistrz"

Giennadij Gołowkin z kolei od 2010 do 2018 r. zakładał pas mistrza świata WBA kategorii średniej. W międzyczasie pięściarz zdobył tytuł WBC oraz IBF. Dodatkowo Kazach jest złotym medalistą mistrzostw świata z 2003 r. oraz srebrnym medalistą igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004 r. 

Marcin NajmanInternauci zauważyli szczegół w mieszkaniu Najmana. Saleta kpi. "Są jakieś granice żenady?!"

 Do zobaczenia wkrótce. Idąc na mój cel - rekordowa 21. obrona tytułu mistrza Świata

- podpisał ogłoszenie walki Giennadij Gołowkin.