Mike Tyson chce z nimi walczyć! Nie żartuje. Świat boksu nie dowierza

Mike Tyson wraca na ring, ale sobotnia walka z Ronem Jonesem Jr. nie będzie pożegnalną. 54-letni pięściarz wskazał rywali, z którymi chciałby się jeszcze zmierzyć przed zakończeniem kariery.

Mike Tyson po 15 latach przerwy wraca na ring. W sobotę 28 listopada były mistrz świata zmierzy się w walce pokazowej z Ronem Jonesem Jr. Cel jest szczytny - Tyson i Jones Jr zbierają w ten sposób środki na cele charytatywne.

Tyson już dziś zapowiada, że nie będzie to jego ostatnia tego typu walka. 54-letni pięściarz chciałby zmierzyć się jeszcze z Tysonem Furym, Deontay'em Wilderem czy Anthonym Joshuą. Świat boksu nie dowierza, że to może się udać, ale "Bestia" ma plan.

Zobacz wideo Ewa Brodnicka: Jeśli będą jeszcze strajki, to wyjdę na ulicę

- Są świetnymi pięściarzami. Mogliby zrobić naprawdę wiele dla społeczeństwa. Mogą organizować walki pokazowe i brać za nie pieniądze, ponieważ są na tyle lubiani przez tłum, że w ten sposób pomogliby wielu ludziom - powiedział w rozmowie z "BT Sport" Mike Tyson

Mike Tyson wskazał kolejnych potencjalnych rywali. Pierwsze starcie już 28 listopada 

Tylko ostatni z wymienionej trójki pięściarzy zmierzy się w najbliższym czasie w walce o pas mistrzowski. Joshua (23-1) stanie w obronie czterech tytułów mistrzowskich walcząc 12 grudnia w Londynie z Kubratem Pulewem (28-1). Stawką pojedynku będą pasy mistrzowskie federacji: WBA, IBF, WBO i IBO, które Anthony Joshua odzyskał w grudniu 2019 r..

Wilder ostatnią walkę stoczył w lutym 2020 r., gdy przegrał z Furym i stracił pas mistrzowski WBC. Od tego czasu pięściarz nie wziął udziału w żadnej gali.

Jego ówczesny przeciwnik z kolei opublikował w ostatnich dniach nagranie jednego ze swoich treningów, na którym po potężnym ciosie Fury'ego oberwał się kawałek sufitu z workiem treningowym. Fury wideo na Instagramie podpisał: "To jest to, co czeka wszystkich w 2021 r. do nieskończoności".

Walka Tysona z Jonesmem Jr. elektryzuje pięściarski świat. "Żelazny Mike" to najmłodszy mistrz świata w historii wagi ciężkiej i bardzo kontrowersyjna postać, z kolei Roy Jones Jr. też miał na koncie mistrzowskie tytuły i był uznawany za jednego z najlepszych technicznie pięściarzy. 

Zgodnie z zapowiedziami pojedynek Tysona z Jonesem Jr. został zaplanowany na osiem dwuminutowych rund. Aby obejrzeć wydarzenie trzeba będzie wykupić dostęp w systemie PPV. Walka będzie dostępna w Polsce. Transmisja w nocy z 28 na 29 listopada poprowadzona będzie na antenie Polsatu Sport. 

Więcej o: