Mariusz Wach wystąpi na wielkiej gali bokserskiej! Kuzyn Tysona Fury'ego rywalem Polaka

Mariusz Wach wystąpi na gali, gdzie będą się bili m.in. Anthony Joshua oraz Krzysztof Głowacki. Rywalem Wikinga będzie Hugie Fury, kuzyn Tysona.

Już 12 grudnia na gali, której walką wieczoru będzie starcie mistrzowskie Anthony Joshua vs Kubrat Pulew, czeka nas bardzo ważna noc dla polskiego boksu. Wiedzieliśmy już, że Krzysztof Głowacki zmierzy się wtedy z Lawrence'em Okolie o pas WBO wagi cruiser, ale potwierdzono też, że w Londynie dojdzie również do walki Mariusza Wacha (36-6, 19 KO) z Hughie'em Furym (24-3, 14 KO).

Zobacz wideo "Tyson Fury bazuje na cwaniactwie" - Sportowa rozmowa dnia z Marius"Tyson Fury bazuje na cwaniactwie" - Sportowa rozmowa dnia z Mariuszem Wachemzem Wachem

Krzysztof Krzysztof "Diablo" Włodarczyk przerwał milczenie po zakażeniu koronawirusem. "Bolały mnie nawet powieki"

Wach wciąż jest przeciwnikiem, z którym chcą walczyć najlepsi 'ciężcy' na świecie. Walką z Polakiem interesował się niedawno m.in. kuzyn Hughie'ego, Tyson Fury i kilku innych znakomitych zawodników, ale ostatecznie rywalem ''Wikinga'' będzie 26-latek, który wciąż ma bardzo duże aspiracje. W swojej dotychczas ostatniej walce Brytyjczyk pokonał w marcu przed czasem Pavla Soura, natomiast Wach w czerwcu wygrał na punkty z Kevinem Johnsonem. 

Oprócz walki Wach vs Fury do karty grudniowej gali Joshua vs Pulew w Londynie dodano inne bardzo ciekawe starcie w królewskiej dywizji: pojedynek Martina Bakole (15-1, 12 KO) z Siergiejem Kuzminem (15-1, 11 KO).

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Franco - Moloney. Skandal sędziowskiBokserski skandal. VAR decydował. Sędzia dopatrzył się sytuacji, której nie było?!

Więcej o: