Krzysztof "Diablo" Włodarczyk przerwał milczenie po zakażeniu koronawirusem. "Bolały mnie nawet powieki"

- Bolały mnie nawet powieki - w rozmowie z PAP powiedział Krzysztof "Diablo" Włodarczyk. Były mistrz świata WBC i IBF jest zakażony koronawirusem.

Druga fala koronawirusa uderzyła w Polskę z wielką siłą. Od kilku dni liczba dziennych zarażeń nie spada poniżej 20 tysięcy. Od początku pandemii w naszym kraju łącznie koronawirusem zaraziło się ponad 730 tys. osób. Zmarło ponad 10 tys.

Zobacz wideo Ewa Brodnicka: Jeśli będą jeszcze strajki, to wyjdę na ulicę

Franco - Moloney. Skandal sędziowskiBokserski skandal. VAR decydował. Sędzia dopatrzył się sytuacji, której nie było?!

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk zarażony koronawirusem. "Bolały mnie nawet powieki"

Teraz do statystyk osób zarażonych dołączył Krzysztof "Diablo" Włodarczyk. W rozmowie z PAP 39-latek przyznał, że kilka dni temu zaczął się źle czuć - miał gorączkę i silny ból głowy. Stracił też węch i smak. To jedne z najczęściej występujących objawów zakażenia koronawirusem.

Były mistrz świata WBC i IBF zdecydował się więc na wykonanie testu. Testu, który dał wynik pozytywny. "Diablo" został więc poddany leczeniu i kwarantannie. W rozmowie z PAP pięściarz opowiedział o objawach, jakie u niego wystąpiły. - Nie czuję dotkliwych objawów. Po prostu nie mam smaku i węchu. Przez trzy dni byłem obolały i towarzyszył temu ból głowy oraz stan podgorączkowy. Bolały mnie nawet powieki. W poniedziałek zdecydowałem się poddać testowi i jego wynik jest pozytywny - przekazał PAP Włodarczyk.

Włodarczyk ostatnią walkę stoczył w listopadzie ubiegłego roku. Pokonał wówczas na punkty Gabończyka Taylora Mabikę. Ostatnio 39-latek został wyznaczony do walki o tytuł mistrza Europy w kategorii junior ciężkiej. Obecnie mistrzem jest Irlandczyk Tommy McCarthy.

Tyson FuryWstrząsające wyznanie Tysona Fury'ego. "Zrobiło się bardzo źle. Nie chciałem już żyć"

Więcej o: