Wstrząsające wyznanie Tysona Fury'ego. "Zrobiło się bardzo źle. Nie chciałem już żyć"

Tyson Fury w programie "This Morning" na kanale ITV przyznał, że próbował "zapić się na śmierć". Zanim wrócił na szczyt, przeszedł załamanie psychiczne.

Tyson Fury stał się sławny, gdy pięć lat temu w Duesseldorfie pokonał niespodziewanie Władimira Kliczkę i sięgnął po pasy mistrza świata WBA, IBF, WBO i IBO. Fury nie udźwignął tego sukcesu, o czym opowiedział w rozmowie w angielskim programie telewizyjnym.

Zobacz wideo Koszmar Zlatana Ibrahimovicia! Wiadomo, co powiedział do niego bramkarz

Fury o swoich problemach psychicznych

Tyson Fury doznał załamania psychicznego, którego kulminacją była próba samobójcza. - Zrobiło się bardzo źle. Nie chciałem już żyć, takie uczucie towarzyszyło mi przez wiele lat - powiedział brytyjski bokser. Dodał: Próbowałem popełnić samobójstwo. Próbowałem zapić się na śmierć. Każdy dzień był dla mnie okropny i po prostu nie chciałem już żyć.

Trener Wisły Płock Leszek OjrzyńskiOficjalnie: Leszek Ojrzyński wraca do Ekstraklasy po ponad rocznej przerwie!

Fury stwierdził, że problemy psychiczne nie zawsze są widoczne dla ludzi wokół. - To były ciemne dni, gdy chciałem przestać oddychać - przyznał. Po latach wyszedł z kryzysu, a w lutym drugi raz został mistrzem świata wagi ciężkiej. Pokonał Deontaya Wildera. 32-latek stał się publicznym orędownikiem dbania o zdrowie psychiczne. Po wygranej nad Wilderem powiedział: Nie jestem wyjątkową osobą. Jestem normalnym człowiekiem. Wygrałem nie tylko dla siebie i rodziny. Reprezentowałem ludzi z problemami psychicznymi na całym świecie.

Reprezentacja Polski po wielu latach może zmienić swój domowy stadion. Jest chętny na przejęcie meczówReprezentacja Polski po wielu latach może zmienić swój domowy stadion. Jest chętny na przejęcie meczów

Już wcześniej było wiadomo, że Fury miał problemy po zwycięstwie z Kliczką. Media informowały, że był uzależniony od alkoholu i sporo przytył. Mistrz WBC powróci na ring w przyszłym miesiącu, gdy zmierzy się z Agit Kabayel w Royal Albert Hall w Londynie. Wciąż nie wiadomo, czy i kiedy dojdzie do kolejnej walki Fury - Wilder.

Więcej o: