Donald Trump stracił fortunę przez Andrzeja Gołotę. "Siedział naburmuszony, napucowany"

Donald Trump stracił ogromną sumę pieniędzy przez Andrzeja Gołotę. Jak wspominają media, 45. prezydent Stanów Zjednoczonych postawił na Polaka milion dolarów. Polski pięściarz natomiast przegrał walkę w pierwszej rundzie.

Przy okazji wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych media wspomniały o zainteresowaniach  prezydenta Donalda Trumpa (niedawno przegrał wybory prezydenckie z Joe Bidenem, który w styczniu zostanie zaprzysiężony na 46. prezydenta USA). 74-letni Amerykanin był częstym gościem gal bokserskich oraz MMA. Okazuje się, że w latach 90. biznesmen postawił dużą kwotę na Andrzeja Gołotę, który 4 października 1997 roku walczył o mistrzostwo świata WBC. Przeciwnikiem Polaka był Lennox Lewis, obrońca tytułu. Brytyjski pięściarz pokonał Gołotę w niespełna minutę i trzydzieści sekund. 

Zobacz wideo Zobacz pierwszego gola Krzysztofa Piątka w tym sezonie! Kluczowy moment

Donald Trump przegrał milion przez Andrzeja Gołotę. Prezydent USA wielokrotnie oglądał walki Polaka

- Donald Trump wtedy siedział taki naburmuszony, napucowany, jak to zawsze. Pytam go, czy coś tam pan postawił na Gołotę. On mówi: tak, postawiłem. Ale nie chciał powiedzieć ile. Okazało się potem, że postawił milion dolarów - wspominał przed laty Andrzej Kostyra w programie "Duży w Maluchu".

Brewster zdradza kulisy demolki na Andrzeju Gołocie. Wystarczyły 52 sekundyBrewster zdradza kulisy demolki na Andrzeju Gołocie. Wystarczyły 52 sekundy

Andrzej Gołota jest uznawany za jednego z najlepszych bokserów, który nigdy nie zdobył tytułu mistrza wagi ciężkiej. Dziennikarz oraz komentator sportowy, Andrzej Kostyra wspominał sytuację z 1997 rok, ponieważ wraz z Jerzym Kulejem - dwukrotnym mistrzem olimpijskim w boksie - był obecny w Atlantic City relacjonując zaistniałe wydarzenia.

Andrzej Gołota liczony w pojedynku z Lennoxem Lewisem. Atlantic City, 04.10.1997Lennox Lewis: Andrzej Gołota dodatkowo mnie wkurzył. Ludzie nie znali tej historii

- Mama zawsze gotowała dla mnie tuż przed walką. Wiedziała, że lubię szkocką paprykę. Aż tu nagle przed pojedynkiem zaczyna boleć mnie brzuch. Okazało się, że nie dostała tej papryki co zawsze i kupiła inną. Wychodziłem do ringu z bólem brzucha, a Gołota jeszcze wkurzył mnie dodatkowo, gdy tak głupkowato się na mnie patrzył. Nie miałem tego dnia nastroju na takie rzeczy. Ludzie widzieli walkę, ale nie znali dotąd tej historii - powiedział kilka miesięcy temu Lennox Lewis o walce, która zakończyła się znokautowaniem Gołoty po zaledwie 95 sekundach.

Świat sportu reaguje na zwycięstwo Joe BidenaŚwiat sportu reaguje na zwycięstwo Bidena. Lineker zniszczył system

Donald Trump widział na żywo m.in. walkę o pas mistrzowski IBF Andrzeja Gołoty z Chrisem Byrdem z 2004 roku, która zakończyła się remisem. Poza dwoma opisanymi starciami polski pięściarz wielokrotnie stawał przed szansą na zdobycie tytułu, jednak w listopadzie 2004 roku uległ Johnowi Ruizowi w walce o pas mistrzowski WBA, a w 2005 roku w starciu o mistrzostwo w WBO lepszy okazał się Lamon Brewster. Ostatnią walkę w karierze stoczył w 2013 roku. 52-latek przegrał w Gdańsku przez nokaut z Przemysławem Saletą.