Fury nie chce już walki z Wilderem. Wielka szansa dla Mariusza Wacha!

Tyson Fury zapowiedział, że nie zamierza już dłużej czekać na Deontaya Wildera, więc szuka nowego rywala. "World Boxing News" twierdzi, że rywalem mistrza świata może zostać Mariusz Wach, ale nie byłaby to walka o pas.

Pod koniec czerwca Mariusz Wach (36-6, 19 KO) jednogłośną decyzją sędziów pokonał Kevina Johnsona (34-17-1, 18 KO) na pierwszej popandemicznej gali pięściarskiej w Europie, która odbyła się w Pałacu Konary. - Wiadomo, że wyobrażałem sobie zupełnie inny przebieg walki. Myślałem, że przyjedzie kompletnie nieprzygotowany, więc będzie tylko stał przy linach i przyjmował ciosy. Tymczasem naprawdę był w niezłej formie i chciał walczyć. Może fajerwerków nie było, ale najważniejsza jest wygrana - powiedział po walce Wach. I faktycznie ta wygrana sprawiła, że nazwisko Wacha znowu łączone jest z wielkimi walkami.

Zobacz wideo "Tyson Fury bazuje na cwaniactwie" - Sportowa rozmowa dnia z Mariuszem Wachem

Mówi się, że Polak mógłby zmierzyć się z Tysonem Fury, który miał się bić trzeci raz z Deontayem Wilderem, ale jednak do walki nie dojdzie. - Nie mogłem się doczekać, by ponownie pobić Wildera. Amerykanin wiedział, że znowu przegra, dlatego zrezygnował. Nasz trzeci pojedynek miał odbyć się w lipcu, ale potem zapytano mnie, czy zgodzę się na grudzień i również byłem na tak. Kiedy jednak zaczęli mówić o przyszłym roku, to stwierdziłem, że wystarczy. Jeśli Wilder w przyszłości nadal będzie chciał się ze mną bić, to najpierw musi wygrać kilka walk - oświadczył Fury na łamach "The Athletic".

Wszystko wskazuje, że priorytetem dla Fury'ego jest kwietniowa walka z Anthonym Joshuą, gdy na szali będzie pięć pasów (cztery Joshui i pas WBC Tysona). Zanim jednak dojdzie do walki z Joshuą, Fury w grudniu stoczy pojedynek, którego stawką nie będzie pas. "World Boxing News" wśród kandydatów wymienia Aleksandra Dimitrenkę, Kasha Alego, Lucasa Browne'a, Joeya Dawejko, ale i Mariusza Wacha. Wiking w przeszłości sparował z Furym, o czym opowiada na powyższym materiale wideo.

Walka z Furym to nie jedyna propozycja dla Wacha.  Do Polaka zgłosił się też obóz Manuela Charra (34-1, 17 KO).

Przeczytaj też:

Więcej o: