Trzecia walka Wildera i Fury'ego może nie dojść do skutku! Wyciekły szczegóły kontraktu

Trzecia walka Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) z jego lutowym pogromcą, obecnym mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) ma się odbyć w grudniu. Tak przynajmniej twierdzi Shelly Finkel, menadżer Wildera, który odpowiada na głosy dochodzące z Wielkiej Brytanii. Według "Daily Mail" do trzeciego pojedynku Fury'ego z Wilderem nigdy nie dojdzie.

Brytyjski dziennik sugeruje, że kontrakt na drugą walkę Fury'ego z Wilderem, w którym znajdował się zapis o możliwości trzeciego pojedynku, zakładał jego określone ramy czasowe. Innymi słowy - Fury może już nie być zobowiązany do walki z Wilderem, bo czas na trzeci pojedynek mógł upłynąć wraz z przyjściem pandemii.

Zobacz wideo Mike Tyson vs Roy Jones Jr. "Ludzie chcą Tysona. Nieważne, ile ma lat"

"Fury chce boksować jeszcze w tym roku"

Gdyby nie koronawirus, Fury i Wilder zapewne spotkaliby się latem. Coraz więcej jest głosów, że do walki nie dojdzie też 19 grudnia. W tej sytuacji Fury ma planować dobrowolną obronę tytułu, która byłaby wstępem do starcia z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO), czyli posiadaczem pasów WBO, WBA i IBF 

- Tyson mocno trenuje od lutego i chce boksować jeszcze w tym roku. Moją rolą jest dbanie o jego interesy. I wykonam to, czego się ode mnie wymaga i oczekuje. Stoczy więc w tym roku pojedynek, bez względu na wszystko. A zobowiązania zawarte w kontrakcie na walkę z Wilderem nie będą istnieć wiecznie. Jeżeli nie można zorganizować trzeciego starcia w okresie opisanym w umowie, to Tyson pójdzie naprzód i możemy wrócić do trzeciej walki z Wilderem później - powiedział Frank Warren, współpromotor Fury'ego i szef grupy Queensberry Promotions. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .