Niezwykła inwestycja tuż obok stadionu City w Manchesterze. 350 mln funtów

Tuż obok stadionu Manchesteru City ma powstać nowoczesna hala, która stanie się domem boksu w Wielkie Brytanii. Według brytyjskich mediów władze miasta wydały zezwolenie na budowę, która pomieści 23,5 tys. osób.

Nowa hala widowiskowa w Manchesterze ma kosztować 350 mln funtów. Jak donosi "The Sun", budowla będzie przeznaczona do organizowania gal bokserskich, innych sportów walki oraz koncertów muzycznych. Zdaniem mediów zakończenie budowy planowane jest na rok 2023, a arena ma być największą taką inwestycją w Wielkiej Brytanii. 

Zobacz wideo Mike Tyson vs Roy Jones Jr. "Ludzie chcą Tysona. Nieważne, ile ma lat"

Największa arena bokserska w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie media zauważają, że budowa najnowszej areny w kraju niesie za sobą wiele korzyści. W planach hali widowiskowej uwzględniono wiele restauracji oraz sklepów, dodatkowe 3000 miejsc pracy. Projekt budynku został przygotowany przez amerykańską firmę Oak View Group (OVG). 

Pomysł budowy nowej areny przedstawiono już w zeszłym roku. Jednak realizację planu rozpoczęto dopiero teraz, ponieważ wcześniej władze Manchesteru nie wyraziły zgody na budowę. Warto wspomnieć, że amerykańska grupa wybrała lokalizację we współpracy z klubem Premier League - Manchesterem City.

The City Football Group współpracuje z OVG w ramach zobowiązania do dalszego rozwoju Eastlands i Etihad Campus jako kwitnącej społeczności i wiodącego na świecie ośrodka sportowo-rekreacyjnego

- napisano w oświadczeniu Manchesteru City. Wciąż nie poinformowano kiedy dokładnie wystartuje budowa nowego obiektu w Manchesterze. Wiadomo natomiast, że budowla przebije wielkością londyńską arenę The O2. 

Więcej o: