Kamil Stawiarz zbiera pieniądze na operację ucha. Można mu pomóc

Kamil Stawiarz walczy o to, aby słyszeć normalnie. Chłopak, z pomocą Fundacji Siepomaga, zbiera pieniądze na zabieg rekonstrukcji małżowiny usznej. Dotychczas Kamil przeszedł już osiem zabiegów. Na pomoc 23-latkowi ruszyli polscy pięściarze.

Kamil Stawiarz urodził się z prawą nieukształtowaną małżowiną uszną i brakiem przewodu słuchowego. Przeszedł już osiem operacji i zbiera pieniądze na kolejną, dzięki której będzie mógł uratować ucho. Zostanie ona przeprowadzona przez wybitnego specjalistę profesora Adama Maciejewskiego. Operacja ma się odbyć w Katowicach, ale jest bardzo droga. Jej koszt wynosi 160 tysięcy złotych i nie jest refundowana. W celu zebrania pieniędzy zorganizowano zbiórkę w portalu siepomaga.pl. Tutaj link do zbiórki. Potrzebne jest jeszcze niespełna 30proc. kwoty. Dotychczas udało się zebrać 113675 zł, co oznacza, że brakuje jeszcze 45900 zł, a zbiórka zakończy się 18 grudnia.

Polscy bokserzy wesprą finansowo Stawiarza. Potrzebuje pieniędzy na kosztowną operację ucha

W akcję włączyli się polscy pięściarze, Mariusz Wach i Rafał Jackiewicz. - Bardzo uwiodła nas jego determinacja. Gdy odpisałem Kamilowi, że nie będzie mnie przez dwa tygodnie i podałem mu dokładną datę powrotu, zadzwonił do mnie ponownie dosłownie 10 minut po tym, jak wszedłem do domu - powiedział menedżer Mariusza Wacha, Michał Olżyński w rozmowie z portalem sportowefakty.pl.

- Będą to koszulki oraz przede wszystkim rękawice Mariusza z jego podpisem. Wiemy, że takie rzeczy zawsze gromadzą spore sumy. Nie ograniczamy się tylko do tego, zbiórki będą przez nas wspierane w mediach społecznościowych - kończy menedżer Wacha.

- Nie jestem nie wiadomo kim, nie jestem zbawcą świata, ale jeśli ktoś prosi o pomoc w tak trudnej sytuacji, to zawsze pomagam. Rozmawiałem z Kamilem, jesteśmy w kontakcie - tłumaczy pięściarz, który przeznaczy na licytację swoją koszulkę - dodał Jackiewicz.

W akcję włączyła się także reprezentantka Polski w piłce nożnej Jolanta Siwińska. - Tych akcji jest w internecie bardzo dużo. W przypadku Kamila zauważyłam, że nie było to jeszcze tak rozbudowane, że potrzebuje wsparcia. Na szczęście widzę, że coraz więcej osób przyłącza się do pomocy - powiedziała, przekazując na licytację piłkę z autografami wszystkich kadrowiczek. Licytacje są dostępne pod tym adresem >>

- Teraz dostałem szansę na normalność! Znalazłem wybitnego profesora, który podejmie się rekonstrukcji ucha, w końcu mogę usłyszeć świat! Warunek jest jeden - zebrać ogromną sumę na operację. Bez Ciebie mi się nie uda. Proszę, pomóż - apeluje Kamil Stawiarz na portalu siepomaga.pl.

- Zacząłem na własną rękę szukać specjalisty, który mógłby mi pomóc. Zadania rekonstrukcji ucha podjął się profesor Adam Maciejewski. To będzie trudna operacja odtwórcza i naprawcza mojego ucha. Pierwsza, która może się udać! Dzięki temu mógłbym w końcu założyć okulary, bo nie będą mi spadać z prawej strony. Będę mógł w końcu usłyszeć świat tak, jak brzmi naprawdę - kończy Stawiarz.

- Profesor Maciejewski jest jedynym lekarzem w Polsce i na świecie, który podejmie się trudnych operacji. Gdy się o tym dowiedziałem, popłakałem się ze szczęścia. W końcu, po tylu latach… Niestety, operacja nie jest refundowana. Dlatego jestem tu i bardzo proszę o pomoc. Wciąż wierzę, że jeszcze będę miał normalne ucho, że w końcu będę mógł normalnie żyć! - czytamy dalej.

Link do zbiórki znajduje się tutaj.

Więcej o: