Kamil Stawiarz zbiera pieniądze na operację ucha. Można mu pomóc

Kamil Stawiarz walczy o to, aby słyszeć normalnie. Chłopak, z pomocą Fundacji Siepomaga, zbiera pieniądze na zabieg rekonstrukcji małżowiny usznej. Dotychczas Kamil przeszedł już osiem zabiegów. Na pomoc 23-latkowi ruszyli polscy pięściarze.

Kamil Stawiarz urodził się z prawą nieukształtowaną małżowiną uszną i brakiem przewodu słuchowego. Przeszedł już osiem operacji i zbiera pieniądze na kolejną, dzięki której będzie mógł uratować ucho. Zostanie ona przeprowadzona przez wybitnego specjalistę profesora Adama Maciejewskiego. Operacja ma się odbyć w Katowicach, ale jest bardzo droga. Jej koszt wynosi 160 tysięcy złotych i nie jest refundowana. W celu zebrania pieniędzy zorganizowano zbiórkę w portalu siepomaga.pl. Tutaj link do zbiórki. Potrzebne jest jeszcze niespełna 50 proc. kwoty. Dotychczas udało się zebrać 82 621,20 zł. Do końca zbiórki zostało tylko trzy dni (do 17 września).

Polscy bokserzy wesprą finansowo Stawiarza. Potrzebuje pieniędzy na kosztowną operację ucha

W akcję włączyli się polscy pięściarze, Mariusz Wach i Rafał Jackiewicz. - Bardzo uwiodła nas jego determinacja. Gdy odpisałem Kamilowi, że nie będzie mnie przez dwa tygodnie i podałem mu dokładną datę powrotu, zadzwonił do mnie ponownie dosłownie 10 minut po tym, jak wszedłem do domu - powiedział menedżer Mariusza Wacha, Michał Olżyński w rozmowie z portalem sportowefakty.pl.

- Będą to koszulki oraz przede wszystkim rękawice Mariusza z jego podpisem. Wiemy, że takie rzeczy zawsze gromadzą spore sumy. Nie ograniczamy się tylko do tego, zbiórki będą przez nas wspierane w mediach społecznościowych - kończy menedżer Wacha.

- Nie jestem nie wiadomo kim, nie jestem zbawcą świata, ale jeśli ktoś prosi o pomoc w tak trudnej sytuacji, to zawsze pomagam. Rozmawiałem z Kamilem, jesteśmy w kontakcie - tłumaczy pięściarz, który przeznaczy na licytację swoją koszulkę - dodał Jackiewicz.

- Teraz dostałem szansę na normalność! Znalazłem wybitnego profesora, który podejmie się rekonstrukcji ucha, w końcu mogę usłyszeć świat! Warunek jest jeden - zebrać ogromną sumę na operację. Bez Ciebie mi się nie uda. Proszę, pomóż - apeluje Kamil Stawiarz na portalu siepomaga.pl.

- Zacząłem na własną rękę szukać specjalisty, który mógłby mi pomóc. Zadania rekonstrukcji ucha podjął się profesor Adam Maciejewski. To będzie trudna operacja odtwórcza i naprawcza mojego ucha. Pierwsza, która może się udać! Dzięki temu mógłbym w końcu założyć okulary, bo nie będą mi spadać z prawej strony. Będę mógł w końcu usłyszeć świat tak, jak brzmi naprawdę - kończy Stawiarz.

- Profesor Maciejewski jest jedynym lekarzem w Polsce i na świecie, który podejmie się trudnych operacji. Gdy się o tym dowiedziałem, popłakałem się ze szczęścia. W końcu, po tylu latach… Niestety, operacja nie jest refundowana. Dlatego jestem tu i bardzo proszę o pomoc. Wciąż wierzę, że jeszcze będę miał normalne ucho, że w końcu będę mógł normalnie żyć! - czytamy dalej.

Link do zbiórki znajduje się tutaj.