Brewster zdradza kulisy demolki na Andrzeju Go這cie. Wystarczy造 52 sekundy

- On ze swoim stylem by dla mnie wr璚z stworzony. Nie ucieka, tylko chcia wymienia ze mn ciosy. A nikt w tamtym czasie nie m鏬 tego robi - powiedzia o Andrzeju Go這cie Lamon Brewster, cytowany przez portal "Fight News". Ich walka trwa豉 zaledwie 52 sekundy.

Był maj 2005 roku. Andrzej Gołota miał czwartą szansę w karierze, aby zdobyć pas mistrzowski wagi ciężkiej. Wcześniej przegrał błyskawicznie z Lennoksem Lewisem, zremisował z Chrisem Byrdem, a na punkty lepszy okazał się John Ruiz. I choć to Polak był faworytem, to wytrzymał w ringu zaledwie 52 sekundy. Lamon Brewster rzucił się na Polaka od pierwszego gongu.

Zobacz wideo Jan Błachowicz zdradza plan na walkę o pas mistrzowski UFC. „To będzie największy problem”
 

- On ze swoim stylem był dla mnie wręcz stworzony. Nie uciekał, tylko chciał wymieniać ze mną ciosy. A nikt w tamtym czasie nie mógł tego robić. Pojedynek odbywał się na terenie Go這ty [Chigaco-red] i nigdy nie dostałbym tam wygranej na punkty. Wiedziałem, że muszę na niego naskoczyć i dać z siebie wszystko co mam od samego początku. I tak właśnie zrobiłem. On zaś ułatwił mi tylko sprawę, bo zamiast boksować, co potrafił, poszedł na wymianę. Zanim wyszedłem do ringu byłem już bardzo zły i poszedłem na niego niczym jakiś rugbysta - powiedział po 15 latach Brewster, cytowany przez portal "Fight News".

47-latek ostatni pojedynek stoczył w styczniu 2010 roku. Przegrał wtedy (TKO 8) z Robertem Heleniusem, niedawnym pogromcą Adama Kownackiego.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Przeczytaj też:

Wi璚ej o: