Walka Mike'a Tysona z Royem Jonsem Jr zagrożona. "To nie do przyjęcia"

- Musiałem odwołać inne projekty, pozmieniać swój kalendarz. Nie jestem już przecież bokserem i nie żyję z tego. Zarabiam w inny sposób i mam swoje obowiązki. A skoro nie mogę robić innych rzeczy, powinienem otrzymać za to wynagrodzenie. Inaczej będzie to dla mnie nie do przyjęcia - mówi Roy Jones Jr (66-9, 47 KO), który nie może pogodzić się z tym, że jego walka z Mike'em Tysonem (50-6, 44 KO) została przełożona.

Nie 12 września jak pierwotnie planowano, a 28 listopada. To wtedy ma odbyć się pokazowa walka Mike'a Tysona z Royem Jonesem Jr. Ale nie wiadomo, czy się odbędzie, bo Jonesowi Jr. nie podoba się to, że obóz "Żelaznego Mike'a" przeniósł ten pojedynek. - Przesunięcie terminu da szansę większej liczbie kibiców obejrzenie tego największego powrotu w historii boksu - tłumaczył sam Tyson.

Zobacz wideo Mike Tyson vs Roy Jones Jr. "Ludzie chcą Tysona. Nieważne, ile ma lat"

Mike Tyson uspokaja, Roy Jones Jr tłumaczy: Musiałem odwołać inne projekty

Ale były mistrz świata wagi średniej, super średniej, półciężkiej i ciężkiej, który przygotowując się do niedoszłej, wrześniowej potyczki, zrezygnował z wielu innych działalności. I jak sam mówi, pozostał teraz trochę na lodzie. Nie kryje złości i uważa, że powinien w ramach zadośćuczynienia otrzymać pewną rekompensatę

- Musiałem odwołać inne projekty, pozmieniać swój kalendarz. Nie jestem już przecież bokserem i nie żyję z tego. Zarabiam w inny sposób i mam swoje obowiązki. A skoro nie mogę robić innych rzeczy, powinienem otrzymać za to wynagrodzenie. Inaczej będzie to dla mnie nie do przyjęcia - nie ukrywa Jones Jr.

I dodaje: - Staramy się znaleźć jakieś rozwiązanie. Moi prawnicy już się z tym zajmują, rozmawiają z jego prawnikami. Ja chcę po prostu rekompensaty za straty jakie poniosłem. Jeśli nie dojdziemy do porozumienia, wówczas walka się nie odbędzie. Usłyszałem, że im zależy na kibicach na trybunach, ale nawet jeśli tak, to moja wypłata również powinna odpowiednio wzrosnąć. Zobaczymy więc co będzie się działo dalej.

Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: