Polski mistrz świata w boksie zapowiada powrót na ring jeszcze w tym roku

- Pod koniec września chcę wrócić na salę, a już w październiku zacząć uderzać w worek. Jeśli ma się udać wrócić na ring w tym roku, to jeszcze we wrześniu powinienem trenować - mówi w TVP Sport Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (58-4-1, 39 KO).

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk po raz ostatni zaboksował pod koniec listopada. Podczas gali w Zakopanem, choć nie olśnił tamtego wieczoru, wypunktował Taylora Mabikę. Zaraz potem wzmogły się problemy zdrowotne, które zakończyły się operacją. - Jestem dwa miesiące po operacji barku, ale rehabilitacja idzie powoli - mówi "Diablo" w TVP Sport, gdzie dodaje, że mimo wszystko stara się cały czas pilnować wagi: - Nie przekraczam stu kilogramów.

Zobacz wideo Mike Tyson vs Roy Jones Jr. "Ludzie chcą Tysona. Nieważne, ile ma lat"

Krzysztof "Diablo Włodarczyk" zapowiada powrót na ring

W ostatnich miesiącach najwięcej mówiło się o walce "Diablo" z Arturem Szpilką (24-4, 16 KO). Teraz ten temat nieco się oddalił, ale dwukrotny mistrz świata kategorii junior ciężkiej zapowiada, że chciałby wrócić na ring jeszcze w tym roku. - Pod koniec września chcę wrócić na salę, a już w październiku zacząć uderzać w worek. Jeśli ma się udać wrócić na ring w tym roku, to jeszcze we wrześniu powinienem trenować - mówi Włodarczyk.

- Skupiam się póki co na nogach, trochę biegam i mam nadzieję, że coś wkrótce wystrzeli. Liczę na walkę jeszcze pod koniec tego roku. Czuję się coraz lepiej, chciałbym już bardzo zawalczyć, lecz tak naprawdę za miesiąc okaże się, jak przebiega ta moja rehabilitacja - dodaje.

Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .