Floyd Mayweather wybrał najlepszych pięściarzy! Mike Tyson może się zdziwić

Floyd Mayweather Jr. wskazał pięciu najlepszych pięściarzy wszechczasów. Na pierwszym miejscu wskazał siebie, ale potem zaskoczył jeszcze bardziej, bo pominął Muhammada Alego i Mike'a Tysona.

Floyd Mayweather Jr., Pernell Whitaker, Roberto Duran, Larry Holmes, Aaron Pryor. To zdaniem Mayweathera najlepsza piątka pięściarzy w historii boksu. Zaskakująca. Nawet nie tyle tym, że sam siebie umieścił na pierwszym miejscu (Mayweather na zawodowych ringach wygrał wszystkie 50 walk, z czego 27 przed czasem), ile tym, kogo na tej liście brakuje. A brakuje m.in. Mike'a Tysona - dwukrotnego i najmłodszego w historii mistrza wszechwag. Oraz Muhammada Alego - trzykrotnego mistrza świata wszechwag, który skutecznie bronił pasa aż 19 razy.

Zobacz wideo "To przykre, że Tyson po 50-tce musi jeszcze boksować"

Mike Tyson: Floyd ma urojenia

Nie jest jednak żadną tajemnicą, że Tyson i Mayweather za sobą nie przepadają. Już kilka lat temu Żelaznemu Mike'owi puszczały nerwy, gdy Mayweather publicznie nie doceniał innych pięściarzy. A przede wszystkim Alego. - Floyd ma urojenia. Gdyby był choćby w pobliżu poziomu Alego, byłby w stanie samemu zabierać swoje dzieci do szkoły. Nie może nawet zawieźć dzieci do szkoły - i on mówi, że sam jest wielki? Wielkość nie polega na odgradzaniu się od ludzi, wielkość to bycie akceptowanym przez ludzi. To mały, przestraszony człowiek - denerwował się Tyson, który właśnie szykuje się do powrotu na ring.

Już wiadomo, że przeciwnikiem 54-letniego Tysona będzie inna legenda boksu - 51-letni Roy Jones Jr. Pojedynek pokazowy, czyli niewliczany do rekordów, odbędzie się 12 września. Zakontraktowano go na osiem rund. Panowie założą rękawice 12-uncjowe, czyli nieco grubsze niż zazwyczaj (10). - Widziałem, w jakiej on jest formie i wiem, że będzie dobrze przygotowany do tej walki - komentuje Roy Jones Jr. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: