Spektakularne miejsce walki Joshuy? Tego jeszcze nie było!

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) zmierzy się o tytuł mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Nadal nie znane jest miejsce pojedynku, który ma odbyć się w listopadzie tego roku, ale jedną z możliwość jest walka na statku.

Hala O2 Arena w Londynie jest głównym kandydatem do roli miejsca, w którym dojdzie do wstępnie planowanej na listopad walki mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO), która pierwotnie miała się odbyć w czerwcu na stadionie Tottenhamu w Londynie. Oprócz starcia w 02 Arena ww. pojedynek jest możliwy w dużo bardziej oryginalnym miejscu, m.in. na statku.

Zobacz wideo Kulisy walki Mateusza Masternaka. "Zawsze go proszę, by walczył w miarę bezpiecznie"

- Oprócz 02 Arena w grę wchodzi walka w obecności tysiąca widzów w jakimś dziwnym, nietypowym miejscu. Mam parę asów w rękawie. Zamki, ekskluzywne hotele, może nawet statek. Chorwacja zaoferowała walkę w zabytkowym amfiteatrze, to piękny pomysł. Wciąż jesteśmy otwarci na różne możliwości. Teraz jesteśmy ograniczeni obostrzeniami z powodu pandemii, zobaczymy, czy do listopada będziemy mogli zmieścić w O2 szesnaście tysięcy ludzi - powiedział promotor czempiona, Eddie Hearn.

Przypomnijmy, że Bułgar miał walczyć z Joshuą już w 2017 roku, ale Pulewowi przeszkodziła wtedy kontuzja. Od tego czasu Bułgar pokonał Hughie Fury'ego, Bogdana Dinu i Rydella Bookera, natomiast Joshua zdążył m.in. stracić i odzyskać pasy w zeszłorocznych walkach z Andym Ruizem Juniorem. Pojedynek z Pulewem ma być dla Brytyjczyka ostatnim przystankiem przed walkami o wszystkie pasy z mistrzem WBC Tysonem Furym, ale w tle jest jeszcze m.in. obowiązkowy pretendent WBO - Aleksander Usyk, który domaga się konfrontacji z AJ'em.

Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Przeczytaj także:

Więcej o: