Mike Tyson zdradził mu wielki sekret ws. bankructwa. Aktor to ujawnił

Jamie Foxx, który wcieli się w Mike'a Tysona, opowiedział ciekawą anegdotę. Aktor przypomniał, że kilka lat temu amerykański pięściarz zdradził mu, że był szczęśliwy, gdy stracił fortunę. Dlaczego?

O tym filmie mówiło się już od wielu lat, ale dopiero kilka tygodni temu oficjalnie dowiedzieliśmy się, że powstanie ekranizacja życia Mike'a Tysona. Reżyser jest legendarny Martin Scorsese, a w rolę niepokornego pięściarza wcieli się Jamie Foxx. Obaj panowie znają się już od 30 lat, jeszcze z czasów, gdy Foxx był stand-uperem. 52-letni aktor twierdzi, że bardzo ciężko trenuje, aby upodobnić się do Tysona. - O klatkę piersiową i bicepsy się nie boję. Gorzej będzie z nogami. Chyba będzie trzeba coś komputerowo poprawić - żartował Foxx, laureat Oscara i aktor znany z filmów: "Django" czy "Ray".

Fox na łamach "The Sun" wspomniał także ciekawą anegdotę związaną z Tysonem. 

- Kilka lat temu zadzwoniłem do Mike'a i spytałem go "jak się masz"?
- Chwała Allahowi, bracie. Jestem szczęśliwy - odpowiedział Tyson.
- Dlaczego szczęśliwy?
- Cieszę się, że już nie mam żadnych pieniędzy.
- I to cię raduje?
- Tak, bo nikt nie może już mi nic zabrać. Nie ma naglę wśród mnie sępów, którzy krążyli. Wreszcie stałem się szczęśliwy - zakończył najmłodszy mistrz świata w historii wagi ciężkiej.

Zobacz wideo Kulisy walki Mateusza Masternaka. "Zawsze go proszę, by walczył w miarę bezpiecznie"

Niesamowity życiorys Tysona

Iron Mike'' to jeden z najwybitniejszych pięściarzy w historii. Już jako dwudziestolatek został mistrzem świata wagi ciężkiej i do tej pory nikt nie przebił tego osiągnięcia. Jego kariera rozwijała się wzorowo, ale w 1992 roku został skazany na trzy lata więzienia za gwałt na 18-letniej Desiree Washington. Wyszedł na wolność w 1995 roku, wrócił na ring i odzyskał część pasów mistrzowskich, które stracił rok później w walce z Evanderem Holyfieldem. Tyson miał okazje do rewanżu, ale został zdyskwalifikowany po tym jak... odgryzł część ucha rywala. Później już nigdy nie wrócił na sam szczyt. Łącznie stoczył 56 walk, z czego wygrał 50. Ostatnią stoczył w 2005 roku, gdy pokonał go Kevin McBride. A czym się teraz zajmuje? W stanie Kalifornia zalegalizowano rekreacyjną marihuanę, co wykorzystał Tyson, który kupił sobie ranczo, specjalnie pod uprawę konopi indyjskich. Spekuluje się, że Amerykanin może jeszcze wrócić do ringu.

Bankructwo i upadek Mike'a Tysona. Oszukał nawet Polaka. "Wisi mi ok. 100 tys. dolarów"

Mike Tyson, jeden z najgroźniejszych ludzi na świecie, stał się bankrutem, a potem z bestii przemienił się w misia z Krupówek. Miał na koncie 300 milionów dolarów, ale w 2003 roku stał się bankrutem. Więcej przeczytasz TU.

Więcej o: