Alfred Kotey nie żyje. Miał 52 lata

W wieku 52 lat zmarł Alfred Kotey, były bokserski mistrz świata w wadze koguciej. Pięściarza z Ghany żegnają federacje WBO i WBC.

Alfred Kotey wywodził się z boksu olimpijskiego. Reprezentował swój kraj na igrzyskach olimpijskich w Seulu w 1988 roku. W pierwszej rundzie w Korei miał wolny los, a następnie wygrał z reprezentantem Kuwejtu, Hussainem al-Mutairim i Tanzańczykiem Benjaminem Mwangatem. Z turnieju olimpijskiego odpadł w ćwierćfinale, gdy pokonał go Mario Gonzalez. Kilka miesięcy później został zawodowym bokserem. Stoczył 43 pojedynki (26-16-1, 17 k.o.). 

Zobacz wideo Kulisy walki Masternaka:

Zmarł były mistrz świata w boksie

Kotey największy sukces odniósł w 1994 roku, gdy wywalczył pas mistrza  świata w wadze koguciej federacji WBO. Pokonał wtedy na punkty Rafaela Del Valle. Pas stracił rok później, gdy przegrał z Danielem Jimenezem. Ostatnią walkę stoczył osiem lat temu w Ghanie, gdy przegrał z Fredrikiem Lawsonem. O jego śmierci poinformował portal BoxingScene. Kotey zmarł w szpitalu w Nowym Jorku. Przyczyna zgonu jest nieznana.

W internecie żegnają pięściarza federacje WBO i WBC. - Rodzina WBO opłakuje śmierć Alfreda Koteya z Ghany. Spoczywaj w pokoju - czytamy w oświadczeniu. - Rodzina WBO jest głęboko zasmucona odejściem wielkiego Alfreda Koteya, pierwszego mistrza świata naszej organizacji z Ghany - dodano w drugim. 

Przeczytaj też:

Więcej o: