Poznaliśmy datę trzeciej walki Fury'ego z Wilderem. Została tylko jedna tajemnica

Jeszcze nie wiadomo gdzie, ale już wiadomo kiedy, bo trzecia walka pomiędzy Tysonem Furym a Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) ma odbyć się 19 grudnia!

W związku z pandemią koronawirusa wciąż jest jeszcze sporo niewiadomych, ale obozy zawodników cały czas pozostają w kontakcie i pracują nad trzecią walką. I w końcu poznaliśmy jakieś szczegóły, bo dopełnienie trylogii pomiędzy Tysonem Furym a Deontayem Wilderem odbędzie się prawdopodobnie 19 grudnia. Taką informację przekazał Brad Jacobs z grupy Top Rank, która promuje Fury'ego.

Zobacz wideo

Tyson Fury broni mistrzowskiego pasa

Tym razem to Fury będzie bronił pasa WBC wagi ciężkiej. W pierwszym pojedynku sędziowie orzekli remis. W rewanżu, 22 lutego, Król Cyganów porozbijał Wildera i zastopował w siódmej rundzie, mając go wcześniej w trzeciej oraz piątej na deskach.

Wtedy wszystkie zyski dzielono po równo. W ich trzecim starciu 60 procent zysków pójdzie na konto Fury'ego, a tylko 40 procent przysługuje Wilderowi. - Rozglądamy się za ofertami z całego świata i szukamy najlepszej dla nas lokalizacji. Ale skupiamy się na dacie 19 grudnia i mamy nadzieję, że do tego czasu wszystko już wróci do normy. Dostajemy naprawdę dużo ofert, z różnych stron świata, ale nie mamy w tym momencie żadnego faworyta - mówi Brad Jacobs z grupy Top Rank, która promuje Fury'ego.

A może jednak Australia?

Jednym z pomysłów jest zorganizowanie walki w Las Vegas. Mówiło się także o Australii, ale w tym kontekście padała inna data - 26 grudnia. Tak, by w Europie transmisja z walki miała miejsce dzień wcześniej, a więc w Boże Narodzenie. Więcej o trzeciej walce Fury'ego z Wilderem przeczytasz na bokser.org.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .