"Jestem najwybitniejszym bokserem w historii! Przez tysiąc lat nie było nikogo, kto by mnie pobił"

- W żadnej erze boksu nie było takiego mistrza jak ja. Nikt by mnie nie pokonał - mówi w swoim stylu Tyson Fury (30-0-1, 21 KO), panujący champion federacji WBC wagi ciężkiej.

- Przez tysiąc lat nie pojawił się nikt, kto by mnie pobił. Dla każdego byłbym za duży i za dobrze wyszkolony. Moją siłą jest to, że mogę boksować na różny sposób i do każdego potrafię się zaadaptować. Mike Tyson z lat 80., Muhammad Ali, Joe Louis, Lennox Lewis, George Foreman, Ken Norton, Rocky Marciano, Floyd Patterson, Gene Tunney, Jem Mace, John L. Sullivan, dla każdego z nich byłbym za duży i za dobry. Jestem najwybitniejszym pięściarzem w historii, nie tylko wagi ciężkiej, w ogóle w boksie - przekonuje "Król Cyganów".

Zobacz wideo "Gromda pokazała, że ludzie w Polsce czekali na walki na gołe pięści"

Pod koniec roku Anglik po raz trzeci ma skrzyżować rękawice z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO). Jeśli wygra, w sezonie 2021 prawdopodobnie dwukrotnie spotka się z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO). Ma już na koncie Władimira Kliczkę, wspomnianego Wildera, jeśli więc rzeczywiście dorzuciłby do swojego CV Joshuę, naprawdę mógłby być wymieniany w gronie najwybitniejszych w historii.

Tyson Fury ma obsesję. Potężne ilości mięsa dla "Króla Cyganów"

Jak ujawnił rzeźnik przygotowujący dostawy dla mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), Brytyjczyk otrzymuje co miesiąc 150 kilogramów najwyższej jakości mięsa. Jest ono dowożone do domu ''Króla Cyganów'' w Morecambe z odległego o 200 mil Leeds.

Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Przeczytaj także:

Więcej o: