Powstaje film o Mike'u Tysonie. "Będę tak podobny, że ludzie będą nas mylili"

- Będę tak podobny do Mike'a Tysona, że ludzie będą mnie z nim mylili i prosili o autografy - stwierdził Jamie Foxx, który zdradził, że powstaje film o "Żelaznym Mike'u".

O tym, że Jammie Foxx wcieli się w rolę Mike Tysona w jego biograficznym filmie mówiło się już sześć lat temu, ale potem temat niespodziewanie ucichł. Aż do teraz. Amerykański aktor zdradził podczas instagramowego live’a że film powstaje, a on wcieli się w Tysona. Obaj panowie znają się już od 30 lat, jeszcze z czasów, gdy Foxx był stand-uperem. 52-letni aktor twierdzi, że bardzo ciężko trenuje, aby upodobnić się do Tysona. - O klatkę piersiową i bicepsy się nie boję. Gorzej będzie z nogami. Chyba będzie trzeba coś komputerowo poprawić - żartuje Foxx, laureat Oscara i aktor znany z filmów: "Django" czy "Ray".

Zobacz wideo Mike Tyson znowu zachwycił! Bogowie wojny rozpalili jego ego

Więcej szczegółów odnośnie produkcji nie znamy. Ani daty premiery, ani pełnej obsady. Wiadomo tylko, że film ma zawierać także wątki z życia Tysona już po zakończeniu kariery sportowej. 

 

'Iron Mike'' to jeden z najwybitniejszych pięściarzy w historii. Już jako dwudziestolatek został mistrzem świata wagi ciężkiej i do tej pory nikt nie przebił tego osiągnięcia. Jego kariera rozwijała się wzorowo, ale w 1992 roku został skazany na trzy lata więzienia za gwałt na 18-letniej Desiree Washington. Wyszedł na wolność w 1995 roku, wrócił na ring i odzyskał część pasów mistrzowskich, które stracił rok później w walce z Evanderem Holyfieldem. Tyson miał okazje do rewanżu, ale został zdyskwalifikowany po tym jak... odgryzł część ucha rywala. Później już nigdy nie wrócił na sam szczyt. Łącznie stoczył 56 walk, z czego wygrał 50. Ostatnią stoczył w 2005 roku, gdy pokonał go Kevin McBride. A czym się teraz zajmuje? W stanie Kalifornia zalegalizowano rekreacyjną marihuanę, co wykorzystał Tyson, który kupił sobie ranczo, specjalnie pod uprawę konopi indyjskich. Spekuluje się, że Amerykanin może jeszcze wrócić do ringu.

Bankructwo i upadek Mike'a Tysona. Oszukał nawet Polaka. "Wisi mi ok. 100 tys. dolarów"

Mike Tyson, jeden z najgroźniejszych ludzi na świecie, stał się bankrutem, a potem z bestii przemienił się w misia z Krupówek. Więcej przeczytasz TU.

Więcej o: