Jest nowy termin walki Derecka Chisory z Ołeksandrem Usykiem

Pojawił się wreszcie nowy termin trzykrotnie już przekładanej walki Derecka Chisory (32-9, 23 KO) z byłym królem wagi cruiser, obecnie oficjalnym pretendentem WBO wagi ciężkiej Ołeksandrem Usykiem (17-0, 13 KO).

Pierwotnie pięściarze mieli zmierzyć się pod koniec marca, kibice muszą być więc wyjątkowo głodni tego pojedynku. I chyba właśnie na możliwość wpuszczenia do obiektu kibiców czekają organizatorzy.

Zobacz wideo Dyrektor TVP Sport: Chcemy zbudować polski boks zawodowy

Ważna walka z kolejnym terminem. Chisora traci cierpliwość

- Usyk zmierzy się z Dereckiem Chisorą prawdopodobnie w październiku. Jeżeli wygra, musi walczyć ze zwycięzcą walki Anthony Joshua vs Kubrat Pulew (Bułgar jest obowiązkowym pretendentem IBF i czeka na termin walki z mistrzem - przyp.red.). Walka Usyk vs. Chisora wyłoni więc rywala dla AJ'a, tak to widzę - stwierdził promotor Joshuy, szef grupy Matchroom Eddie Hearn.

Przypomnijmy, że zniecierpliwiony Chisora twierdził niedawno, iż dołączy do federacji MMA (Bellatora), jeżeli walka z Ukraińcem wciąż będzie się przedłużać. Wygląda jednak na to, że ''Del Boy'' (ostatnio zwany też ''War''), który w swojej ostatniej, październikowej walce pokonał przed czasem Davida Price'a, może przygotowywać się z większym spokojem. Również w październiku walczył ostatni raz Usyk, który zadebiutował wtedy w wadze ciężkiej, rozbijając Chazza Witherspoona. Brytyjczyk i Ukrainiec będą mieli zatem zapewne rok przerwy. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Przeczytaj także:

Więcej o: