Mike Tyson poznał swojego rywala? "Zszokujemy świat"

48-letni Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO) przekonuje, że jest w znakomitej formie fizycznej i wkrótce zobaczymy go w pokazowej walce z Mike'em Tysonem, który wróci do boksu po piętnastu latach przerwy na pokazowe starty.

Kiedy "Żelazny Mike" ogłosił swój powrót, natychmiast pojawiły się bajeczne od strony finansowej oferty - czy to za normalne walki bokserskie, czy walki na gołe pięści. Do tego stopnia, że federacja BKFC dawała mu aż 18 milionów dolarów za potyczkę na gołe pięści z Wanderlei'em Silvą. Mimo wszystko były mistrz świata wagi ciężkiej odrzucił tę ofertę.

Zobacz wideo "Gromda pokazała, że ludzie w Polsce czekali na walki na gołe pięści"

Shannon Briggs kontra Mike Tyson? "Zszokujemy świat"

Z kolei Shannon Briggs uważa, że stoczy pokazowy pojedynek z legendarną "Bestią". - Czekam na walkę z Tysonem. Wychowywaliśmy się w Brownsville na Brooklynie i Mike zawsze był dla mnie inspiracją. Pod koniec roku stoczymy walkę pokazową na zasadach bokserskich. We dwójkę zszokujemy świat. Już teraz jestem w świetnej formie, a za trzy miesiące będę w fenomenalnej dyspozycji - zapowiada Briggs.

- Dziesięć lat temu cierpiałem na depresję i miałem nadwagę, biorąc przepisane leki na receptę. Byłem przygnębiony i miałem myśli samobójcze. Konopie indyjskie okazały się być alternatywnym lekiem, straciłem na wadze i wróciłęm do boksu. Nie mogę się już doczekać walki z Tysonem - dodał Briggs, cytowany przez fightnews.com.

Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Przeczytaj także:

Więcej o: