Artur Szpilka jednym ciosem powalił znanego polityka. "Poleciałem na deski"

- Dla mnie sparing z Arturem to lekcja pokory - napisał na Facebooku Jacek Jaśkowiak. Prezydent Poznania opublikował w mediach społecznościowych wideo, na którym widać, jak boksuje z Arturem Szpilką. Polityk przyznał się także, że Szpilka posłał go na deski.

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, podczas spotkania z młodzieżą wracającą do regularnych zajęć w jednym z ośrodków sportowych, odbył pokazową walkę z Arturem Szpilką. O ile 56-letni polityk podczas sparingu prezentował się całkiem przyzwoicie, o tyle nie zdołał uniknąć ciosu, który posłał go na deski. - Przy wymianie lewy sierpowy na lewy sierpowy poleciałem na deski, ale udało mi się wstać - napisał polityk na Facebooku. 

"Lekcja pokory"

Dla Jaśkowiaka był to drugi sparing ze Szpilką. Do pierwszego doszło w grudniu 2018 roku. Wtedy polityk powiedział, że "boks uczy pokory". Teraz do wpisu na Facebooku dodał podobne słowa. "Dziękuję Arturowi Szpilce i Pawłowi Kołodziejowi za świetny trening - tacy goście nieczęsto pojawiają się w hali przy ul. Reymonta. Wracającej do regularnych zajęć młodzieży daliście ogromną motywację do dalszej pracy. Dla mnie sparing z Arturem to lekcja pokory" - czytamy.

Jaśkowiak znany jest z zamiłowania do boksu, który nazywa "pierwszą sportową fascynacją". W przeszłości prezydent Poznania walczył już pokazowo z Dariuszem Michalczewskim i Przemysławem Saletą.

Przeczytaj także:

Więcej o: