Jest porozumienie ws. walki mistrzów! "Najważniejsza walka dla tego pokolenia"

To już niemal pewne. W 2021 roku dojdzie do pierwszej z dwóch walk między Anthonym Joshuą i Tysonem Furym. - To co najtrudniejsze, czyli kwestie finansowe, mamy już za sobą - powiedział menedżer Joshuy, Eddie Hearn.

Anthony Joshua jest mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBA (Super), IBF, WBO, oraz IBO. Tyson Fury, po pokonaniu Deontay'a Wildera, to zaś mistrz świata federacji WBC. Chociaż pierwszego czeka teraz walka z Kubratem Pulewem, a drugiego trzecie starcie z Wilderem, to o pojedynku obu Brytyjczyków mówi się już od dawna.

Zobacz wideo "Tyson Fury bazuje na cwaniactwie" - Sportowa rozmowa dnia z Mariuszem Wachem

Joshua i Fury doszli do porozumienia!

Jest już niemal pewne, że do walki Joshua-Fury dojdzie w 2021 roku, o czym portalowi "Sky Sports" powiedział promotor Joshuy, Eddie Hearn. - Od dawna negocjowaliśmy z obozem Fury'ego i dziś mogę powiedzieć, że obaj pięściarze zgodzili się na dwie walki, akceptując już warunki finansowe. Mamy jeszcze sporo do uzgodnienia, przede wszystkim miejsce i termin pierwszej walki, ale zmierzamy w dobrym kierunku. To co najtrudniejsze, czyli kwestie finansowe, mamy już za sobą. Wierzę, że do pierwszego pojedynku mogłoby dojść latem 2021 roku - powiedział Hearn.

- Nie podpisaliśmy jeszcze żadnych kontraktów, ale jestem pewien, że dojdzie do tych walk. To będzie nie tylko największa walka w historii brytyjskiego boksu, ale też najważniejsze starcie dla tego pokolenia. To dwóch fantastycznych, doświadczonych pięściarzy, którzy poradzili sobie w życiu z różnymi przeciwnościami losu. To będzie wielkie starcie.

Gdzie mogłoby dojść do tej walki? Hearn: Według wielu logicznym i jedynym rozsądnym miejscem do organizacji pojedynku będzie Wielka Brytania. Będzie to jednak walka o mistrzostwo świata, więc można się spodziewać, że spłyną do nas interesujące oferty z różnych krajów. Mogę zdradzić, że pierwsze zapytania spoza Wysp już się pojawiły - powiedział agent Joshuy.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .