Józef Grzesiak nie żyje. Niezapomniany medalista igrzysk olimpijskich w Tokio

Zmarł brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z 1964 roku, Józef Grzesiak - poinformował Polski Komitet Olimpijski. Bokser miał 79 lat.

Informacja o śmierci Józefa Grzesiaka została opublikowana we wtorkowy wieczór. Pięściarz miał na swoim koncie wiele sukcesów indywidualnych oraz drużynowych. "Był drużynowym mistrzem kraju (1965/66) z zespołem Gwardii Wrocław i 3-krotnym reprezentantem Polski w meczach międzypaństwowych 1965-1966. Uczestniczył w mistrzostwach Europy w Berlinie (1955)." - czytamy w pożegnalnym wpisie opublikowanym przez Polski Komitet Olimpijski.

Zobacz wideo "To przykre, że Tyson po 50-tce musi jeszcze boksować"

Zmarł brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Największym sukcesem 79-letniego pięściarza był brązowy medal wywalczony podczas Igrzysk XVIII Olimpiady w Tokio (1964). Józef Grzesiak walczył w kategorii wagowej do 71 kilogramów. "Ten krążek był jego spełnieniem sportowych marzeń" - napisano w pożegnalnym wpisie.

Były bokser łącznie stoczył w swojej karierze 198 walk. Jego bilans wynosi 157 zwycięstw, 14 remisów oraz 27 porażek. Nie podano przyczyn zgonu Józefa Grzesiaka, pięściarz zmarł 30 maja. Pogrzeb odbędzie się 5 czerwca o godz. 13:00 na wrocławskim cmentarzu Grabiszynek.

Więcej o: